CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu7.94° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

VALİ'YE TİYATROLU PROTESTO,

Kocaeli Emek ve Demokrasi Platformu üyesi sendika ve partililer Belediye İş Hanı önünde bir araya gelerek Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüdü. Yürüyüş öncesinde yapılan tiyatro gösterisi ve yürüyüşte Ko

6 Nisan 2013 Saat: 15:03
VALİ'YE TİYATROLU PROTESTO,
VALİ'YE TİYATROLU PROTESTO,

Kocaeli Emek ve Demokrasi Platformu üyesi sendika ve partililer Belediye İş Hanı önünde bir araya gelerek Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüdü. Yürüyüş öncesinde yapılan tiyatro gösterisi ve yürüyüşte Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı protesto edildi.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın son zamanlarda izin alınmadığı veya güvenliği gerekçe göstererek yürüyüşlere yasakladığı İzmit yürüyüş yolu üzerinde, dün yine durumu protesto etmek amacıyla önce küçük bir tiyatro gösterisi, ardından ise yürüyüş gerçekleştirildi. Tiyatro gösterisinde ve yürüyüşte vali protesto edildi

Belediye İş hanı önünde bir araya gelen Kocaeli Emek ve Demokrasi Platformu’nun arasında CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP İzmit ilçe Başkanı Selman Yıldırım, CHP’li meclis üyelerinin yanı sıra BES Şube Başkanı Akın Şişman, Eğitim-Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan, Emekli-Sen Şube Başkanı Barbaros Tantan, Halkevleri Şube Başkanı Mihrican Atalay ve çok sayıda sendika yetkili ve üyesi katıldı. Yürüyüş öncesi tiyatrocular Yürüyüş Yolu’nu sendika ve partilerin yürüyüşüne kısıtlayan Vali Ercan Topaca ve İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik’i canlandırıldığı ve ‘Paket Vali’ ismini verdikleri oyunu oynadı.

Tiyatro oyunu sonrasında sloganlar ve ellerindeki dövizler eşliğinde yürüyüşe geçti. Polis haftası kutlamaları nedeniyle yürüyüş yolu üzerinde bulunan polis stantları nedeniyle yürüyüş yolundan Hürriyet Caddesine inen ve stantları geçtikten sonra Sabri Yalım Parkı’na çıkan guruba müdahale edilmedi. Hatta açıklamalarını yapmaları için polis kutlamalarının yapıldığı alanda müziğin sesi bile kısıldı.

SUSMAYACAĞIZ DİRENECEĞİZ
Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklamasını yapan Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan, 2911 yasasına dayanarak yürüyüşlerin engellendiği ve basın açıklamalarının dava konusu yapıldığını belirterek, “Demokrasi güçleri faşizmi andıran ileri demokrasi uygulamaları ile susturulmak isteniyor. Bir buçuk yıldır düzmece operasyonlar düzenleniyor. Bütün bunlar AKP’nin rutin kent politikasına dönüşüyor. Toplumsal muhalefet gözdağı ile sindirilmeye çalışılıyor. Susmayacağız ve direneceğiz. Sahte ileri demokrasiye karşı gerçek demokrasi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Çünkü yaşadığımız kent bize çocuklarımızın emanetidir. Ve biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek; temiz sağlıklı demokratik bir kent bırakacağız” diyerek sözlerine son verdi. Eylemci grup yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

[gallery link="file"]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız