FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.21° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Valilikten Yoğun kar uyarısı

Balkanlar üzerinden yurda girecek olan soğuk hava dalgasının Kocaeli üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkilerin önüne geçmek amacıyla Vali Hasan Basri Güzeloğlu, başkanlığında valilik bünyesinde kriz masası oluşturuldu. Vali Güzeloğ

5 Ocak 2015 Saat: 18:29
Valilikten Yoğun kar uyarısı
Valilikten Yoğun kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Salı Günü’nden başlayarak hafta sonuna kadar etkili olması beklenen ve Ege Bölgesi ile Marmara’yı etkisi altına alacak Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasının Kocaeli’de yaratacağı olumsuz etkilerinin önüne geçmek amacıyla valilik bünyesinde kriz masası oluşturuldu. Vali Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında oluşturulan kriz masası toplantısı 100. Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

TÜM KURUMLARLA KRİZ MASASI

Toplantıya Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekariya Özak, vali yardımcısı Abdullah Etil katıldı. Marmara Bölgesi'nde bu geceden başlayarak yoğu kar yağışı olacağını ifade eden Vali Güzeloğlu, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre 10 cm kar beklentimiz var. Yine perşembe cuma günü -8 dereceye kadar hava sıcaklığı düşeceğini Meteoroloji'nden aldığımız bilgiler arasında. Bu neden tüm belediye başkanlarıyla ilgili müdürlüklerimizle kriz masası oluşturduk. Temel olarak ilk vali yardımcımız Abdullah Etil başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Kriz masası İSU, SEDAŞ, Büyükeşhirden temsilcilerden oluşuyor. İlçelerde ise kaymakamlıklar başkanlığında kriz masaları oluşturuldu. İl genelinde tüm kurumlar üzerine düşen sorumluluklarla ilgili planlama yaptı” dedi.

 

SEDAŞ EKİPLERİNİ ARTIRDI

SEDAŞ’ın elektrik arızalarına geç müdahale etmesi konusunda konuşan Vali Güzeloğlu, “Geçtiğimiz hafta elektrikten dolayı bir dizi sorun yaşandı. Bakanımızla birlikte yapılan toplantı sonucunda SEDAŞ ekiplerini artırdı. Karayolları ana hatlarda 15 ekiple ayakta. Yollarda tuzlanma yapacak ekipleri hazır. 15 personel, 4 kar kürüme aracı, 4 greyder hazır bekletiliyor. Yarından itibaren beklenen kar yağışında eğitimle ilgili kararlar ilçe kaymakamlara bırakıldı. Özellikle okullarda ısınmadan kaynaklı sorun olduğu taktirde o okuldaki sorun giderilene kadar okul tatil edilecek. Sokakta kalan vatandaşlar için sıcak alanlar hazırlandı. 2 tane kar ambulansımız var. Özellikle doğumu yakın olan bayanlar ilçe merkezlerine getirilecek” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız