CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur7.94° C / 9° C

hafif yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

VALİLİKTE ÖNEMLİ TOPLANTI !

Kocaeli Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri yürüyüş yolunun valilikten izin alınmadığı gerekçesiyle kitlesel yürüyüşlere kapatılmasıyla ilgili bugün Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile önemli bir gör

16 Nisan 2013 Saat: 15:46
VALİLİKTE ÖNEMLİ TOPLANTI !
VALİLİKTE ÖNEMLİ TOPLANTI !

Kocaeli Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri yürüyüş yolunun valilikten izin alınmadığı gerekçesiyle kitlesel yürüyüşlere kapatılmasıyla ilgili bugün Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile önemli bir görüşme yaptı.Peki yaklaşık iki saat süren görüşmede neler konuşuldu, sendikalar Vali Topaca’dan ne talep ettiler?

Kocaeli Valiliği bazı sendika ve sivil toplum örgütlerinin, valilikten izin almadıklarını gerekçe göstererek yürüyüş yapmalarına izin vermemesi kentte zaman zaman istenmeyen olayların yaşanmasına neden oluyor. Yürüyüşe izin verilmemesi bu sivil toplum örgütlerinin Vali Topaca’ya karşı cephe almasına bile neden oldu.işte o sivil toplum örgütleri temsilcileri Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yla konuyla ilgili görüşme yaptı. Yaklaşık iki saati bulan görüşmede KESK adına Yapı Yol-Sen Şube Başkanı Selahattin Pehlivan, DİSK adına Genel İş Şube Başkanı Vedat Küçük, TMMOB adına Makine Mühendisleri Odası Başkanı Nedim Kara ve TTB adına Tabip Odası Başkanı Kemal Keşmer hazır bulundu. Görüşme sonrası Kocaeli Tv’ye konuşan sivil toplum kuruluşu temsilcileri görüşmenin olumlu geçtiğini Vali Topaca’nın kendilerini sıcak karşıladığını bundan böyle yürüyüşlerde olayların yaşanmayacağına inandıklarını dile getirdiler. Anlaşılan o ki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Vali Ercan Topaca arasındaki buzlar erimiş.Şimdi önümüzde 1 Mayıs var .Bakalım işçi bayramı söz konusu sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla nasıl kutlanacak bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız