CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

VALİLİK’TEN SEDAŞ VE MÜTEAHHİTLERİNE GÖZDAĞI

VALİLİK’TEN SEDAŞ VE MÜTEAHHİTLERİNE GÖZDAĞI ELEKTRİK ABONELERİ BU HABERİ MUTLAKA OKUYUN SAYAÇ DEĞİŞİKLİĞİNE ABONE KARAR VEREBİLİR Kocaeli Valiliği elektrik sayaçlarını değiştiren SEDAŞ’ ı uyardı. Abo

5 Şubat 2013 Saat: 12:17
VALİLİK’TEN SEDAŞ VE MÜTEAHHİTLERİNE GÖZDAĞI
VALİLİK’TEN SEDAŞ VE MÜTEAHHİTLERİNE GÖZDAĞI

VALİLİK’TEN SEDAŞ VE MÜTEAHHİTLERİNE GÖZDAĞI

ELEKTRİK ABONELERİ BU HABERİ MUTLAKA OKUYUN

SAYAÇ DEĞİŞİKLİĞİNE ABONE KARAR VEREBİLİR

Kocaeli Valiliği elektrik sayaçlarını değiştiren SEDAŞ’ ı uyardı. Aboneleri dikkatli olmaları konusunda uyaran Valilik, bakımı yapılan ve kullanılabilir sayaçları değişip değiştirmemek abonenin insiyatinde olduğu özellikle vurgulandı. Açıklamada 10 yılını doldurmuş sayaçların kalibrasyonu mümkün değil veya kalibrasyon giderleri sayacın maliyetinin üzerinde bir maliyet arz ediyorsa, tüketici sayacını yenisi ile değiştirme veya muayene (kalibrasyon) bedelini ödeyerek eski sayacı ile devam etme hakkına sahiptir” denildi.

MALİYETLER FATURAYA AÇIKÇA YANSITILACAK

Değişim ve bakım işlemini yapan firmaları da uyaran Kocaeli Valiliği “Tüketicinin 10 yılını doldurmuş elektrik sayacı, periyodik bakıma alındığında, sayaç kalibre edilip damgalanarak tekrar yerine takılmalıdır. Buna ilişkin giderler tereddüde mahal bırakmayacak şekilde abonenin faturasına açıklamalı bir şekilde yansıtılmalıdır. Tüketicinin talebi doğrultusunda, (tüketicinin rızası ile) 10 yılını doldurmuş eski sayaçlar yerine, Sedaş veya başka firma tarafından sayaç değiştirilmesi isteniyorsa, satıcı firma tüketicinin meskenine takacağı sayaç ile ilgili faturasını, kanun ve yönetmeliklere uygun garanti belgesini tasdik ederek vermek, ayrıca eski sayacıda tüketiciye teslim etmekle zorunludur.

VALİLİK’ TEN FİRMALARA GÖZDAĞI

Bu itibarla; yukarıda bahsedilen hususlara aykırı davranan firma/firmalar hakkında, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile diğer Kanunlar dan kaynaklanan yasal müeyyideler uygulanacaktır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız