FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vali Yardımcısı İnci,Organlarını Bağışladı

6 bin 700 donör ile en fazla organ bağışı yapan dördüncü il olan Kocaeli’de, bağışçıların adına “Hayata Bağış Hatıra Ormanı” oluşturuldu. Etkinlikte Vali Yardımcısı Aziz İnci, organlarını bağışlayarak topluma örnek old

30 Nisan 2015 Saat: 16:03
Vali Yardımcısı İnci,Organlarını Bağışladı
Vali Yardımcısı İnci,Organlarını Bağışladı

6 bin 700 donör ile en fazla organ bağışı yapan dördüncü il olan Kocaeli’de, bağışçıların adına “Hayata Bağış Hatıra Ormanı” oluşturuldu. Etkinlikte Vali Yardımcısı Aziz İnci, organlarını bağışlayarak topluma örnek oldu

Kocaeli, organ bağışında 6 bin 700 kişi ile en fazla organ bağışının yapıldığı dördüncü il konumunda. Yetkililer bağış sayısını 10 binlerin üzerine çıkarmak istiyor. Farkındalık yaratmak isteyen İl Sağlık Müdürlüğü, bu kapsamda Derince Çenedağ yolu üzeri Nenehatun İlkokulu’nun 2 kilometre ilerisinde 25 bin fidanın dikildiği “Hayata Bağış Hatıra Ormanı” oluşturdu. Vali Yardımcısı Aziz İnci, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Halk Sağlığı İl Müdürü  Dr. Sinan Öztürk, İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Derince Kent Konseyi Başkanı Hasan Malo, İl Sağlık Müdür yardımcıları, organ bağışlayan donör aileleri, vatandaşlar ve sağlık çalışanlarının  katıldığı etkinlikte, organları bağışlananlar adına fidanlar dikildi.


KUTSAL GÖREV
Programın açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz, organ bağışının öneminden bahsederken sonrasında söz alan Vali Yardımcısı Aziz İnci ise güzel bir davranışta bulunarak, organlarını bağışlama kararı aldığını söyledi. İnci, “Ben bugün kutsal bir görev olan organlarımı bağışlamaya karar verdim, organ nakli çok büyük ve hayırlı bir organizasyondur. Bu sayede birçok vatandaşımız hayata tutunmaktadır. Konuya duyarlılık gösteren ailelere ne kadar teşekkür etsek azdır. Organ bağışı öldükten sonra organlarınızın başka bir insan için kullanılmasına izin vermenizdir. Görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz makinasına bağlı geçirmek zorunda olan bir kişinin normal hayatına dönmesini sağlamaktır” ifadelerini kullandı. 


MÜFTÜ: CAİZDİR
Etkinlikte son sözü İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun 6 Mart 1980 tarihli ve 396 sayılı kararla organ bağışını, insanın insana yapabileceği en büyük yardım olarak tanımlandığını dile getiren Keşvelioğlu, “Organ bağışı caizdir. Organ bağışı bizler için çok önemli, hepimizin çevresinde, ailesinde organ bekleyen insanlar ve diyalize giren hastalar var. Bunların çektiği sıkıntıları görüyoruz. Onların sıkıntılarına bir şekilde derman olmak istiyoruz. Kur’an-ı Kerim’de ‘bir kişinin hayatını kurtarmanın, bütün insanlığın hayatını kurtarmak gibi olduğu’ ifade edilmektedir” dedi. Konuşmaların ardından dönorlerin isimlerinin olduğu fidanlar toprakla buluşturuldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız