FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vali Yardımcıları Sayısı 9 'a Yükseldi

Kocaeli Valiliği’nde iki yeni vali daha göreve başladı. Vali Yardımcıları Dursun Balaban ve Ali Yener’in göreve başlamasıyla vali yardımcılarının sayısı 8’den 9’a çıktı

3 Ağustos 2015 Saat: 16:16
Vali Yardımcıları Sayısı 9 'a Yükseldi
Vali Yardımcıları Sayısı 9 'a Yükseldi

Kocaeli Valiliği’nde iki yeni vali daha göreve başladı. Vali Yardımcıları Dursun Balaban ve Ali Yener’in göreve başlamasıyla vali yardımcılarının sayısı 8’den 9’a çıktı

Vali Yardımcıları ve Kaymakam Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararnameye göre ilimizden bir vali yardımcısı giderken yerine iki vali yardımcısı atandı. Kocaeli Vali Yardımcısı Fecri Fikret Çelik’in İzmir Buca Kaymakamlığı’na atanmasının ardından, Diyarbakır Bağlar Kaymakamı Dursun Balaban ile Hukuk Müşaviri Ali Yener, ilimizin yeni vali yardımcıları oldu. Vali Yardımcılarından Dursun Balaban, 30 Temmuz 2015 Perşembe günü göreve başlarken, Ali Yener ise 28 Temmuz 2015 Salı günü yeni görevine başladı. 


DURSUN BALABAN KİMDİR? 
Kocaeli Yeni Vali Yardımcısı Dursun Balaban, 1957 yılında Erzurum İspir doğumlu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajına müteakip 1983 yılında İstanbul Kaymakam adayı olarak memuriyet hayatına başladı. 8 ay süreyle İngiltere’de yabancı dil eğitimi aldı. Tekirdağ Saray, Yozgat Boğazlıyan Kaymakam Vekillikleri’nden sonra; Artvin Borçka, Ordu Aybastı, Samsun 19 Mayıs, Yalova Altınova, Bilecik Bozüyük, İzmir Tire ve Bursa Karacabey’de kaymakamlık yaptı. 1 Eylül 2012 tarihinde Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığı’na atandı. Yeni görev yeri, Kocaeli Vali Yardımcılığı. Balaban evli ve 3 çocuk babası. 


ALİ YENER KİMDİR? 
Yeni Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Yener, 1966 Samsun doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Kamu görevine Tokat’ta kaymakam olarak başlayan, Konya Emirgazi, Erzincan Kemah’ta kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum Vali Yardımcısı olan Ali Yener, Kilis’e atanınca istifa etti. Ardından da LDP’den Erzurum İl Başkanı oldu. 2003’te yeniden kamu hizmetine döndü, Ordu Vali Yardımcısı olarak göreve başladı. 2008’de birinci derece kadrolu hukuk müşavirliğine atandı, daha sonra Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Danışmanlığı görevine getirildi. Son Akdeniz Oyunları’nı koordine etti. Şimdiki görev yeri ise Kocaeli Vali Yardımcılığı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız