FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.2° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vali Topaca veda etti

Kocaeli valiliği önünde Hatay’a vali olarak atanan Ercan Topaca için veda töreni vardı. Kocaeli 33’cü valisini Hatay’a gönderirken, 34’cü valiyi de ağırlamak için hazırlıklara başladı.

26 Eylül 2014 Saat: 12:46
Vali Topaca veda etti
Vali Topaca veda etti

Kocaeli valiliği önünde Hatay’a vali olarak atanan Ercan Topaca için veda töreni vardı. Kocaeli 33’cü valisini Hatay’a gönderirken, 34’cü valiyi de ağırlamak için hazırlıklara başladı.

ZİYARET VEDA TÖRENİ BİRBİRİNE KARIŞTI

Cumhurbaşkanı Müsteşarı olarak kısa bir süre önce atanan ilimizin eski Cumhuriyet başsavcısı Fahri Kasırga gecikmiş ziyaretini Vali Ercan Topaca’nın ilimizden ayrılış saatlerinde gelmesi ile ziyaret ve veda programları bir arada gerçekleştirildi. Topaca ilimizde son kez Kocaeli valisi sıfatı ile Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırgayı makamında ağırladı. İlimizde yaptığı görev süresinde oldukça samimi ve sıcak ilişkileri ve dostlukları bulunan Fahri Kasırga basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

GECİKMİŞ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Kasırga kendisine aniden uzatılan mikrofonlar karşısında ayaküstü basına açıklama yapma âdetim hiç yoktur. Ancak Kocaeli benim için çok önemli bir kent bu kentte meslektaşlarıma ve Kocaelilere gecikmiş iadeyi ziyaretim söz konusudur. Bugün fırsat buldum ve bu ziyareti gerçekleştirdim. Kocaeli adliyesi açıldıktan sonra bu ziyareti gerçekleştirmem gerekirdi ancak bir türlü fırsat bulamamıştım. Kocaeli benim memleketim diyen Kasırga vali Ercan Topaca’ya yeni görevinde başarılar, gelecek valiye de iyi dileklerde bulundu. Kocaeli’ne gazetemiz aracılığı ile sevgi ve selamlarını gönderdi.

DEMİRCİ GİTTİ, DÜNDAR GERİ GELDİ

Vali Ercan Topaca Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’yı uğurladıktan sonra kendisi için valilik bahçesinde toplanan kalabalık içerisinde uğurlama törenine katıldı. Herkesin tek tek elini sıktı helâlık aldı.  Özellikle Özel kalem müdürü Erhan Dündar’dan helalık aldı. İlimizde 4 yıl görev yaptığı süre içerisinde Topaca özel kalem müdürü olarak yanında getirdiği polis şefi daha sonra kadro değişikliği yaparak daire başkanlığına geçiş yapan Soner Demirci ile çalışmıştı. Topaca ilimizden ayrılırken Demirci ile birlik de 6 korumasını da yanında götürüyor.

İLİMİZLER’DE UGURLADI

Vali Ercan Topaca’nın ilimizdeki veda törenine Sakarya valisi Hüseyin Avni Coş’un sanı sıra KSO, KOTO başkanları, Vali yardımcıları, iş adamları, ilimizin sivil toplum örgütleri, valilik personeli ve çok sayıda Topaca seveni katıldı. Vali Ercan topaca valilik önündeki veda törenine Eşi sevim topaca ve küçük oğlu Mustafa ile birlikte katıldı. Topaca ailesine veda edenler arasında polis memuru Gökhan ve eşi Özgül kaplan ile dördüzleri Hasan Ali, Hüseyin Ali , Muhammet Ali ve zeynep’de vardı. Topaca dördüzlere sahip çıkmış ve çok yardım etmişti. Vefa örneği gösteren dördüzler ve Kaplan ailesi de veda da en fazla ilgi görenler arasındaydı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız