FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kapalı18.53° C / 19° C

kapalı

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

VALİ TOPACA’DAN ÇILGIN PROJE

Kocaeli Valisi Ercan Topaca ilimiz de göreve başlamasını üçüncü yılında Gebze bölgesi için çok önemli bir projeye hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kirazpıar bölgesndeki kömürcüler ve taş ocaklarının baş

8 Haziran 2013 Saat: 10:12
VALİ TOPACA’DAN ÇILGIN PROJE
VALİ TOPACA’DAN ÇILGIN PROJE

Kocaeli Valisi Ercan Topaca ilimiz de göreve başlamasını üçüncü yılında Gebze bölgesi için çok önemli bir projeye hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Kirazpıar bölgesndeki kömürcüler ve taş ocaklarının başka yere taşınması sonrası o bölgeye Via Port’ta olduğu gibi alışveriş ve eğlence merkezleri, oteller yapılacak. Kocaeli Valisi Ercan Topaca proje ile ilgili olarak şunları söyledi, “Kömürcülerden sonra taşocaklarını kaldırma konusunda sona yaklaştık.Kirzapınar mevkiindeki 9 taşocağını başka yere taşıyacağız.Oraya Gebze’nin cazibe merkezi olacak, İzmir’den ve Anadolu’dan İstanbul’a gideceklerin soluklanmalarını istedikleri bu bölgede Via Port’ta olduğu gibi alışveriş ve eğlence merkezleri, oteller yapacağız.Taşocaklarının açtığı çukurları otoparka dönüştüreceğiz.Bir adım ileri gidip yerli ve yabancı turistlerin geleceği Disneyland türü eğlence merkezi kuracağız”. Vali Topaca’nın Gebze ile ilgili bir diğer projesi de Dil Deresi çevresinin Ballıkayalar’a kadar uzanan kısmını turizm merkezine dönüştürmek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız