FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vali Güzeloğlu'ndan Önemli Açıklama

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, İzmit Seka Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda yaptığı basın toplantısında ilimizde yapılan ve yapılacak sağlık hizmetleriyle ilgili açıklama yaptı.

13 Nisan 2015 Saat: 12:20
Vali Güzeloğlu'ndan Önemli Açıklama
Vali Güzeloğlu'ndan Önemli Açıklama

“Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Hizmet Sunumu” başlığı altında ilimizde sağlık alanında yapılan bütün yatırımlar ve hizmetler anlatıldığı toplantıya, İl Sağlık Müdürü Dr. Mürsel Durmaz, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Sinan Öztürk, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Şenol Ergüney, Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Dr. Onursal Varlıklı, İdari Hizmetler Daire Başkanı Dr.Harun Öz, Mali Hizmetler Daire Başkanı Dr.Mustafa Tekin, İzmit Seka Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr.Burak Karabulut katıldı.

Projelendirilen hayata geçirilen sağlık hizmetlerini anlatan Vali Güzeloğlu, “İlimizde; Ülkemiz için özel ve örnek olan sağlık hizmetleri sunuyoruz. Doğrudan iletişim, sosyal medya ve basın yoluyla bize gelen iletiler bizim için çok önemli” dedi. Vali Güzeloğlu’nun ‘sağlıklı’ müjdeler olarak nitelindirilebilecek konular şunlar;

Merkezi Teletıp Rodyoloji Sistemi hakkında bilgi veren Güzeloğlu, “Bir hastanede yapılan görüntüleme işlemi başvurulan başka hastanelerde görünecek; vatandaş tüm sağlık kurumlarında görüntüleme işleminde zaman ekonomik manevi yorgunluktan kurtulacak 1 ay içinde ihale yapılıp sistem havuzu oluşturacağız. Bu yıl içinde hayata geçecek. Daha sonra Türkiye’deki entegrasyonu sağlanacak."

Merkezi Labaratuar Sisteminde de her bir hastane tahlilleri alıp kayıt altına alıyor, veriyi saklıyor; labaratuvar tahlil sonuçları başka tedavi kurumlarında eş zamanlı olarak görülebilecek. İkinci kez labaratuvarlarda tahliller yapılmayacak, ikinci işlemler ortadan kalkacak, ekonomik getiri dışında maddi ve manevi sıkıntıyı ortadan kaldıracak Sistemin hazırlıkları yapıldı; ihaleye çıkacak, özel bir proje ilimiz adına büyük kazanç olacak. Türkiye’ye örnek olacak.

Yoğun Bakım Hizmet Planlamaları yapıldığını belirten Vali Güzeloğlu, “Yoğun Bakım Yatağı, acil sağlık hizmetlerinde çok önemlidir. 192 yoğun bakım yatak sayımızı 293’e çıkartıyoruz. Bu kapasite artışını çok önemsiyoruz. 

5 kamu hastanesinde uzman hekim branş nöbet planlaması yapıyoruz; mesai saatlerinden sonra acil vakalarda hızlı ve etkin müdahale yapılacak. Uzman hekimler branş nöbeti tutacak. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 10 branşta, Seka Devlet Hastanesi’nde 4 branşta, Kocaeli Devlet Hastanesi’nde 2 branşta, Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde 5 branşta, Gebze Fatih Devlet Hastenesi’nde 3 branşta branş nöbeti uygulaması 1 ay içinde başlayacak. Acil Servis Doktorları Çakılı Kadro Sistemine geçilecek; özel bir alan olan Acil Servisteki her birey takım ruhu ile çalışması amaçlanıyor. Mayıs ayında il genelinde hayata geçirilecek.  Seka Devlet Hastanesi ‘ne ulaşımında zorlukları ortadan kaldırmak için toplu taşım araçları için Büyükşehir Belediyesi ile mutabakat yeni hatlar konulacak rahat ulaşım sağlanacak, hizmet verdiği hizmet sayısı artacak, Merkezdeki yoğunluğu azaltmak istiyoruz. 1 ay içinde başlayacak.

Kocaeli Devlet Hastanesi ve Şehir Hastanelerinin temelleri Mayıs ayında atılacağını açıkladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız