FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak18.92° C / 20° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vali Güzeloğlu’ndan Özmural’a Ziyaret

Makina Mühendisleri Odası’na ziyarette bulunan Vali Hasan Basri Güzeloğlu,”Makina Türkiye ekonomisinin direğidir” diye konuştu

7 Nisan 2016 Saat: 12:00
Vali Güzeloğlu’ndan Özmural’a Ziyaret
Vali Güzeloğlu’ndan Özmural’a Ziyaret

Makina Mühendisleri Odası’na ziyarette bulunan Vali Hasan Basri Güzeloğlu,”Makina Türkiye ekonomisinin direğidir” diye konuştu

Vali Hasan Basri Güzeloğlu Makina Mühendisleri Odası’na ziyarette bulundu. Ziyarete Makina Mühendisleri Odası Şube Başkanı Ünal Özmural, Yedek Üye Hüseyin Cemal Hüseyin, Şube Müdürü Gültekin Keskin ve üyeler Abdullah Fahri Aloğlu, Ömer Aydı, İlbeyi Kılavuz ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Koordinatörü Silbel Kahya ev sahipliği yaptı. 


MAKİNA EKONOMİNİN DİREĞİDİR
Makina Mühendisleri Odası’nın köklü geçmişi ve birikiminin değerli olduğunu ifade eden Vali Güzeloğlu,”Meslek odalarımız sadece mesleki konuların ve mesleki konulara dönük çalışmaların değil, bununla birlikte içinde bulundukların çevrenin, kentin ve ülkenin gelişme ve daha iyiye gitme sürecinde çok önemli katkıları olan kurumlarımız. Aynı zamanda karar vericilerin karar sürecinde, meslek odalarımızla karar ortakları olma durumu söz konusu. Makina ve makinaya dayalı konular Türkiye’nin ekonomisinin, üretim ve imalatının direğidir. Makina sektörü gelişmedikçe kalkınmayı sağlıklı kılmamız mümkün değildir. Bir tesis Türkiye’de kurulduğunda mutluluk duyuyoruz. Esas mutluluk bu tesislerin kurulumundaki makinaların Türkiye’de üretilmiş olduğunu görünce çok daha keyif alıyoruz” diye konuştu.


6 BİN 250 ÜYE
Vali Güzeloğlu’nun ardından konuşan Özmural,” Kocaeli Türkiye’nin en iyi mühendislerinin çalıştığı bir şehir. Bu şehirde çok büyük lokomotif şirketler var. Kocaeli Şubesi olarak yaklaşık 6 bin 250 üyemiz var. Düzce, Bolu, Sakarya ve Gebze şubelerimizde bize bağlı ve Gebze’de sadece 10 bine yakın üyemiz var. Kocaeli Havzası sanayi olarak büyüyen bir yapıya sahip. Sevdamız bu ülkenin mühendislik alanında daha üst noktalara gelmesidir. Şehrin dinamikleriyle ilgili problemler gördüğümüz zaman bunları paylaşmaktan geri kalmıyoruz. Sanayinin ülke geneline homojen yayılması gerekiyor. Sanayinin biraz daha Anadolu’ya yayılması gerekiyor. Kocaeli artık sanayi kaldıramayacak durumda. Ulaşıma ve yerleşim alanlarına yansıyor. Umarım bundan sonraki süreçlerde bu problemler dikkate alınırsa Kocaeli hava alacaktır” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız