KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık22° C / 22° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Vali Güzeloğlu, İş Adamlarıyla Buluştu

ocaeli Valiliği ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) tarafından makine ve metal sektörüne yönelik düzenlenen istişare toplantısı dün KOTO toplantı salonunda gerçekleştirildi.

29 Ocak 2016 Saat: 09:14
Vali Güzeloğlu, İş Adamlarıyla Buluştu
Vali Güzeloğlu, İş Adamlarıyla Buluştu

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) tarafından makine ve metal sektörüne yönelik düzenlenen istişare toplantısı dün KOTO toplantı salonunda gerçekleştirildi. İstişare toplantısında konuşan Vali Hasan Basri Güzel, “Bu toplantıları ilimiz için çok önemli buluyorum” dedi.

 

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) tarafından makine ve metal sektörüne yönelik düzenlenen istişare toplantısı KOTO toplantı salonunda gerçekleştirildi. İstişare toplantısında konuşan Vali Hasan Basri Güzel, “Bu toplantıları ilimiz için çok önemli buluyorum” dedi.

 

EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ

İş adamlarının geniş katılım gösterdiği toplantıda görüşlerini belirten KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, “Sektörel istişare toplantımıza hoş geldiniz. Makine ve metal sektörüne yönelik ilimize değer katan girişimcilere ve bize ciddi bir şekilde fikir veren, her an yanımızda olan valimize teşekkür ediyorum. Üyelerimizle tüm konuları gündeme getirdik. Şunu gördük ki sektörel istişare toplantısı yapmak sektörümüz için önemli bir yere sahip çünkü bizim için üretim yapmak çok önemli. Geçtiğimiz yıl seçim yılıydı. Artık ülke ve il olarak ekonomiye odaklanmalıyız. Bu toplantılar farklı sektörlerle de devam edecektir” dedi.

 

16’NCI BÜYÜK EKONOMİYİZ

Özdağ’ın ardından konuşmaya başlayan Vali Güzeloğlu, “ Ülkemizin köklü ve en eski odalarından biri olan Kocaeli Ticaret Odası’nda bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu toplantının tüm girişimcileri olumlu şekilde etkilemesini bekliyorum. Ülkemiz ve ilimiz için ortak bir hedefimiz var. Temel hedefimiz daha önce de belirttiğim gibi “Bizim işimiz, sizin işiniz” anlayışıdır. Bunu böyle görmeliyiz. Yeni açılımlarla yeni ufuklar açmalıyız. Türkiye zengin birikimi olan büyük bir ülkedir. İnşallah 2023’te elbirliğiyle dünyanın en güçlü on ülkesinden birisi olacağız. Bugün dünyanın 16. büyük ekonomisi olan Türkiye, gerekli dönüşümü gerçekleştirdiği takdirde hedeflerine ulaşacaktır.”

 

RİSKLERİ EN AZA İNDİRMELİYİZ

“İlimiz sizlerin gayretiyle ülkemizi bu büyük hedeflere ulaştıracaktır. Bu ülkenin geleceğine il olarak en büyük katkıyı vermeye devam edeceğiz. Nüfusa göre Türkiye’nin 10’uncu büyük ili olduk. 56 bin kişilik bir artış söz konusu, yoğunlukta İstanbul’dan sonra ikinci sıradayız. Gelecek perspektifimize baktığımızda potansiyelimize göre kararlarımızı yeniden yorumlamamız gerekiyor. Ticaret odamızın bize aktaracaklarını, bizden beklentilerini bu toplantıda değerlendireceğiz. İnanıyorum ki paylaşımlarımız sonunda sürdürülebilir bir büyüme sağlayacağız. Planlarımızı icra ederek riskleri en aza indirmeliyiz. Bu toplantılar bize katkı sağlayacaktır. Tüm ilçelerimizde ilçe değerlendirme toplantıları yaptık. Kamu yöneticilerimizi le uzun soluklu toplantılar gerçekleştirdik. Değerlendirme noktasında fotoğrafın önüne geçerek adeta tomografi çektik. Gündeme gelmeyen konumuz kalmadı” ifadelerini kullandı.

 

AMACIMIZ YÜKSEK TEKNOLOJİYE ULAŞMAK

Ticaretin olmazsa olmaz olduğunu dile getiren Güzeloğlu, “ Biz şeffaf bir yönetim anlayışına sahibiz. Sorunlar karşısında sorunu kavrama kapasitemizin ne olduğunu bu toplantılarla görüyoruz. İş adamlarımız il ekonomisi için büyük önem arz etmektedir. Üretim ve eğitim iç içe yer almalıdır. Bu yüzden KOTO’ nun teknik lise projesini önemli buluyorum. Kalkınma iki temel boyutta gerçekleşir. Bunların ilki eğitimin verilmesidir. İkincisi ise üretime geçerken bu bilgi birikiminin üretimle birleştirilmesidir. Yoksa ortaya bir değer çıkarmak çok zordur. Bunu gerçekleştiremezsek orta teknoloji boyutunda kalırız. Amacımız yüksek teknolojiye ulaşabilmektir. Bilimsel bilgi üretimle kesinlikle buluşmalıdır. Bu yüzden KOTO’ yu bu okul projesinden dolayı bir kez daha tebrik ediyorum. Birlikten rahmet doğar, birlikteliğimiz devam edecek” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız