FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.36° C / 20.36° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vali Güzeloğlu Esnaflarla Buluştu

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, ilçelerde yapmış olduğu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları ile buluşmalarının üçüncüsünü Körfez’de gerçekleştirdi.

12 Ekim 2016 Saat: 15:54
kocaeli, kocaeli haberleri, vali güzeloğlu, esnaf sanatkârlar odası
Vali Güzeloğlu Esnaflarla Buluştu

Körfez’de ki esnafla buluşmaya; Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra; Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Körfez Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Öztürk ile Körfezli Esnaf ve Sanatkarlar katıldı.

GÖNÜL DOSTLARI VE HİZMET İNSANIMIZSINIZ

Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Körfez Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can’ın konuşmalarının ardından Güzeloğlu yaptığı konuşmasında; “Esnafımız sizler bizim için sadece ticaret yapan, ekonomik faaliyet gösteren bir işin içinde olan kardeşlerimiz değilsiniz. Asıl ve bizim için çok daha önemli olan, bizi biz yapan değerleri, bizim zenginliğimiz olan güzellikleri, ahlak ve inanç kültürümüzün bize emanet bıraktığı bütün değerlerimizin taşıyıcısı olan gönül dostları ve hizmet insanımızsınız. Bunları ihmal eder ve eksik bırakırsak bilin ki gelişmemiz, kalkınmamız ve her düzeyde ki hedeflemelerimiz eksik kalır. Çünkü esnaf  dünyamızın, toplumsal barışımızın ve bir arada yaşamamızın da sigortasıdır. Gönlü, sofrası ve kapısı açık olan bir esnaf aynı zamanda harama, yanlışa, haksızlığa kapalı olan bir esnaftır.

KÖRFEZ'İMİZİN HAYRINA NE VARSA ACELE EDECEĞİZ

Güzeloğlu, “Böyle programlarda sıklıkla bir araya geleceğiz. Sorunlar bir seferde çözülmese de çözülmeyen işlerin peşine düşeceğiz. Bunu yaparsak ancak doğruya, olması gerekene doğru bir gayretimiz olacak. Memleketin, milletin, insanımızın ve Körfezimizin hayrına ne varsa acele edeceğiz. Bu gayreti sergilememiz lazım. Hayatın içinde olmak hayata dokunmak lazım ki o zaman gerçeği görebilelim ve çözüme doğru yaklaşalım. Güç birliği ve gönül birliği yaptığımız zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok. Hizmetin en kalitelisini biz Türkiye’miz de, Kocaeli’miz de, Körfezimiz’ de yapacağız. Bizim Dünya çapında bir birikimimiz, zenginliğimiz ve çalışkanlığımız var. Organizasyonu yaptığımız zaman hedefe yaklaşmakta hiçbir sıkıntımız kalmıyor. Öncelikle 15 Temmuzdaki dik duruşunuz için, ortaya koyduğunuz kararlı tavır ve ülkesine sahip çıkan tutum için teşekkür ediyorum. Daha nice zamanlarda birlikte olmak”temennisinde bulunan Vali Güzeloğlu, Körfez esnaf ve sanatkârların talep ve sorunlarını dinledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız