CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu8.47° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

VALİ: “GİTMEK İSTEMEYENLERİN RUHSATI İPTAL OLACAK”

Gebze’deki taş ocakları kalkıyor. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Gebze’deki taş ocaklarının taşınacağını belirterek gitmek istemeyenleri de uyardı. Topaca, gitmek istemeyenlerin ruhsatını iptal edecekle

25 Mart 2013 Saat: 18:52

Gebze’deki taş ocakları kalkıyor. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Gebze’deki taş ocaklarının taşınacağını belirterek gitmek istemeyenleri de uyardı. Topaca, gitmek istemeyenlerin ruhsatını iptal edeceklerini söyledi.


Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Gebze’deki taş ocaklarının kalkacağı hakkında önemli bir açıklama yaptı. Demokrat Gebze Gazetesi’nin haberine göre Vali Topaca açıklamasında, “Gebze’deki taşocaklarının kaldırılmasıyla ilgili çalışmanın sonuna geldik. Gebze girişindeki 9 taşocağını Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü’ nün belirlediği yere taşıyacağız. Gitmek istemeyenlerin taşocağı ruhsatını iptal edeceğiz. O bölgeyi de belediye, yapacağı imar değişikliğiyle konut ya da alışveriş alanı yapacak” dedi.

Vali Topaca, kendisinin taşocağı ruhsatı vermediğini belirterek, “Kocaeli Valisi olarak taşocağı ruhsatı vermedim. Aksine taşocağı izni almak için müracaat eden 39 dosyayı bekletiyorum, onlara da ruhsat vermiyorum. Masamda bekleyen bu dosyaların hiç birisini imzalamadım. Ruhsat vermediğim gibi geçmişte verilen taşocağı ruhsatlarından aralarında Paşasuyu’ndaki taşocağının da bulunduğu 6-7 taşocağı ruhsatını iptal ettim. Ruhsatlarını iptal ettiğim firmalardan 5’i idare aleyhine dava açtı” diye konuştu.

Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü’ nün uydudan ve alanda yaptığı çalışmalar sonunda hazırladığı rapora göre, Kuzey Marmara Otoyolu kenarında kalan yerleşim alanlarının kuzeyinde 500 dönümlük alan taşocaklarına tahsis edilecek. Yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından Gebze girişinde toz bulutu oluşturan 9 taşocağı en kısa zamanda planlanan alana taşınacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız