FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu21.93° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vaktinizi Eğlencede Değil Camilerde Geçirin

Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı Kadir Çelikiz, gençlere seslendi: “Vaktinizi eğlencede değil camilerde geçirin”

18 Ekim 2014 Saat: 12:44
Vaktinizi Eğlencede Değil Camilerde Geçirin
Vaktinizi Eğlencede Değil Camilerde Geçirin

Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı Kadir Çelikiz, gençlere seslendi: “Vaktinizi eğlencede değil camilerde geçirin”

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Başiskele Din Görevlileri Derneği Yönetim Kurulu bir dizi ziyarette bulundu. Hafta nedeniyle bir açıklama yapan Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı Kadir Çelikiz, “Haftanın insanımız ve toplumumuz, din hizmeti veren din görevlileri için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz” dedi. Çelikiz şöyle devam etti: “İbadetler ferdi olarak yapıldığı gibi bir kısmı da toplu olarak yapılır. Toplu ibadet mekanları camilerdir.

 

GENÇLİK ÖNEMLİ
Her yıl farklı bir temayla kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yıl ‘cami ve gençlik’ temasıyla kutlanıyor. Rabbimizin insanlara bahşettiği en güzel nimetlerden birisi olan gençlik maalesef kıymeti pek bilinmeyen bir zaman dilimi olarak tüketilip gidiyor. Oysa gençlik insanın en verimli, en güçlü, gerek bedenen gerekse zihnen en rantabl çalışabileceği bir dönemdir. Gençlik heva ve heveslerinin de insanı bir o kadar etkisi altına alabileceği bu dönemi en güzel şekilde değerlendirmek gerekir.

 

UYUŞTURUCU VURGUSU
Her gün haberlerde okuduğumuz ve izlediğimiz uyuşturucu ve haplardan hayatını kaybeden gençler bu ülke ile dünyanın geleceği adına çok büyük kayıptır. Gençlerimizi İslam ahlakıyla yetiştirmek, onlara maddi manevi değerlerimizi en güzel şekilde öğretmek anne-babalarının, öğretmenlerin, din görevlilerinin ve toplum olarak hepimizin görevidir.

 

KULLUK GÖREVİ
Gençliğin değerinin bilinmesi, her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, Allah’a karşı olan kulluk görevlerini yerine getirmek, ailesi ve ülkesine karşı sorumlulukları yerine getirmekle mümkün olur. Hem dünya, hem de ahiret mutluluğunu kazanmak isteyen gençler, ömrünün en verimli çağını oyun, eğlence gibi boş ve faydasız şeylerle heba etmemeli.

 

GENÇLERİN MEKANI

Bu fırsatın bir gün elden gideceğini düşünerek kendisi, ailesi ve milleti için hayırlı şeyler yaparak en iyi şekilde değerlendirmelidir. İşte o zaman gençliğin değeri ve önemi bilinmiş olur. Yüce Allah’ın evi olan camilerimiz gençlerin ve çocukların mekanı haline gelmelidir. Camilerimiz yalnızca ibadethane değil aynı zamanda sosyal hayatın içinde yer alan eğitim ve kültürel hayatın çok canlı bir şekilde yaşandığı mekanlardır. Camilerimiz, milli birlik ve bütünlüğümüzün de teminatıdır.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız