CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7° C / 7° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

UZUN, "YÜRÜTME KARARI DURDURULDU"

Kocaelinin gündeminden uzun zaman düşmeyeceğe benzeyen Maşukiye Taş Ocağı ile ilgili İl Genel Meclisi CHP Üyesi Ahmet Uzun şok iddialarda bulundu. Uzun, Yanık Köyü sakinlerinin taşocağı durdurulması i

5 Mart 2013 Saat: 17:54
UZUN, "YÜRÜTME KARARI DURDURULDU"
UZUN, "YÜRÜTME KARARI DURDURULDU"

Kocaeli'nin gündeminden uzun zaman düşmeyeceğe benzeyen Maşukiye Taş Ocağı ile ilgili İl Genel Meclisi CHP Üyesi Ahmet Uzun şok iddialarda bulundu. Uzun, Yanık Köyü sakinlerinin taşocağı durdurulması ile ilgili açtığı davada İdari Mahkeme'nin yürütmeyi durdurma kararı aldığını iddia etti.

Doğa harikası ve turizm denilince akla gelen Maşukiye'ye kurulacak taş ocağı ile ilgili şok gelişmeyi İl Genel Meclisi CHP'li üyesi Ahmet Uzun açıkladı. Kent yöneticilerini de ikiye bölen taş ocağı ile ilgili İdari Mahkemeden alınan kararı Uzun, kamuoyuna duyurdu.Maşukiye' nin harika doğası üzerine kurulacak taş ocağının olumsuz etkilerinin önüne geçmek için Yanıkköy sakinleri, taş ocağı kurulma kararının durdurulması için İdari Mahkemeye başvurmuştu. Ve Ahmet Uzun'un iddialarına göre o karar yürütmenin durdurulması yönünde.Yanık Köy Muhtarı Sibel Baykal, "Burada halk tamamen endişe içerisinde. Eşi benzeri olmayan bir doğanın katliamı söz konusu" diye konuştu.Uzun, "Başından bu yana Maşukiye de yaşananları takip ediyoruz. Burada halk birleşti, taş ocağı istemiyor. Köylünün açtığı hukuki süreç sonunda Ankara İdari Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Bununda en kısa zaman sonra belgeleri tebliğ edilecektir" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız