FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Üzüm Festivali’ne davet

Nevzat Doğan, İzmit Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl şenlik olarak kutlanan, bu yıl ise festival niteliği kazandırılan Üzüm Festivali ve Üzüm Yetiştiriciliği yarışmasıyla ilgili yaptığı açıklamada herkesi bu etkinliğe davet e

10 Eylül 2014 Saat: 16:18
Üzüm Festivali’ne davet
Üzüm Festivali’ne davet

İzmit Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl şenlik olarak kutlanan, bu yıl ilk kez festival niteliğinde kutlanacak olan Üzüm Festivali ve Üzüm Yetiştiriciliği yarışması, 12 Eylül Cuma günü Belsa Plaza önünde gerçekleştirilecek. Festivalle ilgili bugün İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, belediye binasında yaptığı basın toplantısıyla bilgiler aktardı. Doğan, “İzmit’te 432 ton üzüm üretiliyor. 1 milyon lira gibi de toplamda gelir elde ediliyor. Biz bu festivalle üretimi arttırmayı hedefliyoruz. Bu rakamları beş katına çıkarabiliriz” dedi.

 

 KLASİK BİR FESTİVAL DEĞİL

Üzüm Festivali ve Üzüm Yetiştiriciliği Yarışması’yla ilgili bilgiler aktaran Başkan Doğan, “İzmit Belediyesi olarak kentimizin bir değerini parlatmaya çalışıyoruz. Klasik sazlı, sözlü bir festivalin ötesinde biraz daha teşvik edici ve tanıtıcı yönü olan bir organizasyon düzenleyeceğiz. İzmit’in övüneceği bir değeri daha fazla hissettirmek istedik. Amacımız bir anlamda köylümüzün elindeki ürünlerini daha değerli kılmaktır” dedi.

 

ÜNİVERSİTE DEVREYE GİRECEK

Tarımsal verimliliği arttırmak için Kocaeli Üniversitesi’ni devreye sokacaklarını ifade eden Başkan Doğan, “Bilimsel anlamda Kocaeli Üniversitesi’ni de devreye sokarak, tarımsal üretimi arttırmak için toplantılara başlayacağız. Bu konuyla ilgili Kırsal Hizmet Müdürlüğü kurduk. Yeni dönemimizde, köylerimizle birlikte yeni bir müdürlük tahsis ederek, tarımsal üretime katkı koymak için elimizden geleni yapacağız. İzmit’te tarımsal verimliliği arttırmak istiyoruz. Şu an 432 ton üzüm elde ediliyor. Ama bu rakamı beşe katlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

 

Üzüm Festivali Programı

12 Eylül Cuma

10.00 – Stantların hazırlanması
10.30 – En iyi üzümü belirlenmesi
13.45 – Mehteran Konseri
14.00 – Protokol konuşmaları
14.30 – Ödül töreni
14.45 – Stantlarda üzüm satışı ve kapanış

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız