FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kapalı19° C / 19° C

kapalı

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ünlü Yüzler Gençlerle Buluştu

Kocaeli Genç Girişimciler Derneği ve Joven Academia işbirliği ile düzenlenen “Kişisel Gelişim Zirvesi” semineri gerçekleştirildi

5 Mart 2016 Saat: 19:32
Ünlü Yüzler Gençlerle Buluştu
Ünlü Yüzler Gençlerle Buluştu

Kocaeli Genç Girişimciler Derneği ve Joven Academia işbirliği ile düzenlenen “Kişisel Gelişim Zirvesi” semineri gerçekleştirildi

Kocaeli Genç Girişimciler Derneği ve Joven Academia işbirliği ile organize edilen “Kişisel Gelişim Zirvesi” Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Seminere eğitimci olarak CNN Türk Ana Haber Spikeri Nevşin Mengü, Kanal D ve CNN Türk Spor Haberi Spikeri Emre Tilev, 2015 Junior Chamber International (JCI) Dünya Başkanı İsmail Haznedar ve TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan katıldı. Gerçekleşen etkinliğe gençlerin katılımı oldukça yoğun oldu.

 

EĞİTİM VERİLDİ

Seminerde Nevşin Mengü; zamanının gerisinde kalmamak, 2016 yılında yükselecek eğilimler ve trendler hakkında, İsmail Haznedar; girişimci strateji ve zirveye yolculuk konusunda, Emre Tilev; liderlik ve motivasyon, doğru kişi doğru yer, doğru zaman planlaması konularında, Erdoğan Arıkan ise doğru diksiyon kullanımı, topluluk önünde konuşma ve hitabet sanatı hakkında bilgilendirmeler yaptı. Etkinlik sonunda katılımcılara İngilizce ve Türkçe hazırlanan, topluluk önünde konuşma ve hitabet, girişimcilik, liderlik ve motivasyon ve diksiyon konularını kapsayan dört adet eğitim sertifikası verildi.

 

ÖĞRENİLMİŞ KORKULAR

Seminerde girişimci strateji ve zirveye yolculuk konusunda bilgi veren İsmail Haznedar, iyi strateji neleri içerir? Rakipsiz girişimci nasıl olunur? Strateji tasarımı nasıl yapılır? Türkiye’den ve dünyadan örnek uygulamalar ile ilgili konuştu. Haznedar, “Hepimizin bazı hedefleri vardır. Bu hedeflere ulaşabilmemiz için çocukluğumuzda ki hayal gücü yeteneğimizi kaybetmememiz ve korkularımızdan arınmamız gerekir” dedi.

 

MÜCADELE VERİN

Haznedarın ardından konuşan TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan, “Size önerim en iyi yaptığınız işi yapmaya çalışın ve bunun için mücadele verin. Bazen olaylar tesadüfi şekilde de gerçekleşebiliyor ancak hiçbir şey yapmadan bu tesadüf gelip sizi bulmuyor. Ben de TRT’ye ilk girdiğimde yalnızca başvurdum ve sınavda çok heyecanlandım. Ancak benim ses tınımı beğendiler ve sonrasında TRT’ye başladım” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız