FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.47° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ulus Pazarı Yeniden Açıldı

2002 yılından bu yana Kartepe’de kurulan Ulus Pazarı, yaklaşık 2 ay önce kapatılmıştı. Ulus Pazarı yeniden açılarak hizmet vermeye başladı.

20 Nisan 2015 Saat: 08:57
Ulus Pazarı Yeniden Açıldı
Ulus Pazarı Yeniden Açıldı

2002 yılından bu yana Kartepe’de kurulan Ulus Pazarı, yaklaşık 2 ay önce kapatılmıştı. Ulus Pazarı yeniden açılarak hizmet vermeye başladı

Yaklaşık 13 yıl önce Kartepe’de kurulan ve zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı Uzunçiftlik ve Köseköy’de hizmet veren Ulus Pazarı yeniden açıldı. Uzunçiftlik’te kurulan pazarda esnaf tezgah açtı. Semt sakinleri ve pazarcı esnafı pazarın yeniden kurulmasından dolayı memnun olduklarını belirtti. Bölgedeki vatandaşların başvurusu üzerine Kocaeli 2. İdare Mahkemesi’nin verdiği karar, Danıştay tarafından da onanmış, Ulus Pazarı kapatılmıştı. Karar pazarcılar ve bölge halkında şok etkisi yaratmıştı. Pazarın kapatılması kararı, Kartepe Belediyesi zabıta görevlileri tarafından pazarcılara tebliğ edilmişti. Pazarın kapatılması için mahkemeye başvuran semt sakini bir vatandaş Ulus Pazarı’nın kurulduğu alanın imar planında rekreasyon alanı olarak gözüktüğünü ileri sürmüştü.

 

SEVİNÇ YAŞADILAR

Toplamda 202 esnafın tezgah açtığı pazar için mahkemeye son kararını verdi. Mahkemenin pazarın yeniden kurulmasına yönelik verdiği karar pazarcı esnafı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Ulus Pazarı esnaflarından Adnan Kulakçı, birçok insanın ekmek parası kazandığı pazarın yeniden açılmasının memnuniyet verdiğini belirterek, “Müşterilerimiz ısrarla pazarın ne zaman açılacağını soruyordu. Burası Pazar alanı için çok iyi bir yer. Pazarımızın yeniden açılmasından dolayı çok memnunuz” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız