FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ULAŞIMA ZAM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bazı basın yayın organlarında şehir içi ulaşım zammının pazartesi gününden itibaren uygulanacağı yazıldı fakat, Kocaeli tv’nin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan 5 No’lu Şehiriçi Minibüsçüler Kooper

19 Ocak 2013 Saat: 10:56
ULAŞIMA ZAM NE ZAMAN BAŞLIYOR?
ULAŞIMA ZAM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bazı basın yayın organlarında şehir içi ulaşım zammının pazartesi gününden itibaren uygulanacağı yazıldı fakat, Kocaeli tv’nin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan 5 No’lu Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mustafa Kurt zamlı tarifeye pazartesi günü geçilmeyeceğini söyledi. peki zamlı tarife ne zaman uygulanacak?

Şehir içindeki ulaşım kooperatifleri, mazota gelen zammın ardından, maliyetlerin çok yükseldiğini belirterek Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne yüzde 20 zam talebinde bulunmuştu. Yaklaşık bir yıl önce yüzde 15 zam alan otobüs ve minibüsçüler, akaryakıta gelen zamdan sonra ikinci kez zam talebinde bulunmuş, fakat Büyükşehir Belediyesi bu talebe yanaşmamıştı.

Yapılan görüşmelerin ardından UKOME’den minibüsçüleri rahatlatan karar çıktı. Buna göre şehiriçi ulaşımda zamlı tarifeye geçiliyor. Konuyla ilgili Kocaeli tvnin sorularını yanıtlayan 5 No`lu Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mustafa Kurt, önümüzdeki hafta Çarşamba gününden itibaren zamlı tarifeye geçileceğini söyledi.

Zamla birlikte İzmit şehir içi minibüslerinde kent kart ile yolculuk 1 lira 75 kuruştan 1 lira 90 kuruşa yükseltildi. 1 lira 30 kuruş olan indirimli seyahat ücreti de 1 lira 40 kuruşa çıkarıldı. Öğrenciler bu zamdan muaf tutuldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız