FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.52° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ulaşım Krizinde Son Gelişme

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Minibüsçüler Odası ve kooperatiflerle bir araya gelerek 65 yaş üzeri ücretsiz taşıma konusunda açıklama yaptı.

10 Nisan 2016 Saat: 17:28
Ulaşım Krizinde Son Gelişme
Ulaşım Krizinde Son Gelişme

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Minibüsçüler Odası ve kooperatiflerle bir araya gelerek 65 yaş üzeri ücretsiz taşıma konusunda açıklama yaptı. Ceyhan, “Ücretsiz taşımaların sayısal anlamda büyük bir yük getirdiğini biliyoruz. En geç ay sonuna kadar bu ücretlerin ödenmesi için çalışma yapacağız” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Seka Park Otel’de Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ve kooperatif başkanları ile bir araya geldi. Yaklaşık bir yıldır toplu taşıma araç sahipleri ve şoförlerin büyük bir sorunu haline gelen 65 yaş üzeri ücretsiz taşımacılık sorunu hakkında karşılık fikir alışverişi şeklinde gerçekleştirilen toplantı basına kapalı bir şekilde gerçekleştirildi. Kahvaltının ardından AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt basına açıklamalarda bulundu.

 

PROBLEMİ KONUŞTUK

Toplantı sonrası konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “13 aydır toplu taşıma faaliyetini yürüten araç sahipleri için büyük bir sorun haline gelen 65 yaş üzeri vatandaşların toplu taşımadan ücretsiz yararlanması konusunu çözüme ulaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yaklaşık bir yıldır bu sorunun uzaması seçim bütçesi ve diğer giderler sebebiyle biraz gecikti. Biraz önce toplantıda bu problemi konuştuk.

 

EN GEÇ AY SONU

Bildiğimiz gibi otobüsçüler yarın eylem yapma kararı almıştı. Ancak bugün toplantıda bu konuyu konuştuk. Ücretsiz taşımaların sayısal anlamda büyük bir yük getirdiğini biliyoruz ve bu konuyu bir dosya halinde hazırlayarak gerekli bakanlıklara ve başbakanlığa sunacağız. Sorunun çözümü için en geç ay sonuna kadar bir yol bulacağız. Toplantıda arkadaşlarımız ay sonuna kadar da gerçekleşmezse eylem yaparlarsa ne diyeceğimizi sordular. Biz de ay sonuna kadar çözülmezse onların eylem yapma kararına saygı duyacağımızı belirttik” açıklamasında bulundu.

 

YETERLİ OLMAYABİLİR

Ceyhan’ın ardından konuşan Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, “Bu sorun artık bizim için büyük bir hal aldı. Bir yıldır bekliyoruz ve görevimize devam ediyoruz. Ancak bize zorluk çıkarılıyor. Pazartesi günü bu konuda eylem yapacaktık. Ancak bugün sayın başkanla konuştuk ve bizden ay sonuna kadar süre istedi. Biz yine ılımlı davranarak ay sonuna kadar bekleyeceğiz. Ancak bu iş ay sonunda da çözülmezse tepkimiz farklı olacak. Kontak kapatmak bile yeterli olmayabilir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız