FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu24.47° C / 25° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

UKOME'DE BÜYÜK GERGİNLİK

Gölcük ve Yazlık Kooperatiflerinin yolcularını almasına tepki gösteren Yeniköy Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifi, sabah saatlerinde sorunlarının çözümü için UKOME’yi bastı.Tam bu esnada Yeniköy Koope

29 Ocak 2013 Saat: 18:31
UKOME'DE BÜYÜK GERGİNLİK
UKOME'DE BÜYÜK GERGİNLİK

Gölcük ve Yazlık Kooperatiflerinin yolcularını almasına tepki gösteren Yeniköy Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifi, sabah saatlerinde sorunlarının çözümü için UKOME’yi bastı.Tam bu esnada Yeniköy Kooperatifinin problemli olduğu Kooperatiflerinde UKOME’de toplantına bulunması şoförler arasında gerginlik ve tartışmaya neden oldu.

İzmit-Yeniköy arasında yolcu taşımacılığı yapan S.S.70 No’lu Yeniköy Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifi , UKOME’ye geldi.

Bu esnada korkutan bir tesadüf yaşandı.Gölcük’te Kurulu bulunan kooperatiflerin kendi yolcularını almasına tepki gösteren Yeniköy Kooperatifi’nin problemli olduğu Gölcük ve Yazlık Kooperatif yöneticilerinin Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulmüttalip Demirel ve Kara Ulaşım Müdürü Salih Kumbar ile toplantı yaptığı öğrenildi.

Yaklaşık 10 dakika boyunca Gölcük’e bağlı Kooperatifler ile Yeniköy Kooperatifinin üyeleri arasında tartışma devam etti.Gölcük ve Yazlık Kooperatiflerinin UKOME’den ayrılmasının ardından Salih Kumbar, Yeniköy Kooperatifi üyeleri ile toplantı yaptı, dertlerini dinledi.

Yazlık Kooperatifi’nin Yuvam’dan çıkmasını, kendi güzergâhlarından yolcu almamasını isteyen kooperatif üyeleri, “Biz kural ihlali yaptığımızda hemen ceza kesiliyor.Ancak 7 yıldır süren bu sıkıntının çözülmesi için UKOME tek bir adım bile atmadı” diyerek sitem etti.

Kooperatiflere ait durakların 2002’de İl Trafik Komisyonu tarafından belirlendiğini söyleyen Kumbar, 2012 yılında 13 bin 766 kural ihlali tespit ettiklerini, 6 bin 500 tane tutanak tuttuklarını ve 5 bin 400 ceza kestiklerini söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız