FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TUZ KULLANIRKEN DİKKAT!

Dünya Hipertansiyon Günü nedeniyle hipertansiyonu geciktirmek için kampanya başlatan İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, tüm kamu kurumlarının yemekhanelerinde bulunan masalardaki tuzlukları kaldırmak için kol

17 Mayıs 2013 Saat: 13:25
TUZ KULLANIRKEN DİKKAT!
TUZ KULLANIRKEN DİKKAT!

Dünya Hipertansiyon Günü nedeniyle hipertansiyonu geciktirmek için kampanya başlatan İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, tüm kamu kurumlarının yemekhanelerinde bulunan masalardaki tuzlukları kaldırmak için kolları sıvadı.Müdürlük, herkesin tansiyonunu ölçtürmesi için çağrıda bulundu.

Dünya Hipertansiyon Günü nedeniyle hipertansiyonu geciktirmek için kampanya başlatan İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, tüm kamu kurumlarının yemekhanelerinde bulunan masalardaki tuzlukları kaldırmak için kolları sıvadı. İl Halk Müdürü Melih Kaştı, müdür yardımcısı Sinan Öztürk, Kocaeli Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Dilek Ural ve uzman Dr.Özge Tosun Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde hipertansiyon için başlatılan kampanya hakkında bilgi verdi.Halk sağlığı müdürü Melih Kaştı, Dünya Hipertansiyon Günü nedeniyle başlatılan kampanya kapsamında tüm kamu kurumlarının yemekhanelerinde bulunan masalardaki tuzlukları kaldıracaklarını söyledi. Kocaeli Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Dilek Ural ise hipertansiyonun yaşlılık döneminde er ya da geç başa gelebileceğini ancak bunu geciktirmek için tuz kullanımının azaltılması gerektiğini söyledi. Bu açıklamaların ardından toplantıya katılan gazeteciler tansiyonlarını ölçtürerek konuya dikkat çektiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız