FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

"TÜVTÜRK Yöneticileri Kendinden Utansın"

Köseköy TÜV-TÜRK Muayene İstasyonu'na gelerek işten atılan işçilere destek veren Uluslararası Taşıyıcı İşçileri Federasyonu (İTWF) Karayolları Taşımacılık Bölüm Sekreteri Mac Urata, “TÜVTÜRK yöneticileri işçilerin send

17 Nisan 2015 Saat: 15:05
"TÜVTÜRK Yöneticileri Kendinden Utansın"
"TÜVTÜRK Yöneticileri Kendinden Utansın"

Köseköy TÜV-TÜRK Muayene İstasyonu'na gelerek işten atılan işçilere destek veren Uluslararası Taşıyıcı İşçileri Federasyonu (İTWF) Karayolları Taşımacılık Bölüm Sekreteri Mac Urata, “TÜVTÜRK yöneticileri işçilerin sendikal haklarını ettiği için kendilerinden utanmalıdır" dedi.

Uluslararası Taşıyıcı İşçileri Federasyonu (İTWF) Karayolları Taşımacılık Bölüm Sekreteri Mac Urata Köseköy TÜV-TÜRK Muayene İstasyonu'na gelerek işten atılan işçilere destek verdi. TÜM-TİS Genel Başkanı Kenan Öztürk, Türk Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, Gölcük Şube Başkanı Mehmet Şener, Sağlık-İş Kocaeli Şube Başkanı Bülent Gökmen’in yanı sıra Ford Otosan işçileri de gerçekleştirilen eyleme destek verdi.

 

DÜNYA YANINIZDA

Uluslararası Taşıyıcı İşçileri Federasyonu (İTWF) Karayolları Taşımacılık Bölüm Sekreteri Mac Urata, “ITWF 150 ülkeden 5 milyon taşıma işçisini temsil eden bir federasyon. TÜV-TÜRK’ün bu uygulamaları kesinlikle kabul edilemez. Bunlar haksız işten çıkarmalardır. TümTis geçtiğimiz Aralık ayında Çalışma Bakanlığı’ndan toplu iş sözleşmesi yapmak için gereken yetkiyi aldı. TÜVTÜRK bunu bilmesine rağmen Tüm-Tis ile sözleşme için masaya oturmayı tercih etmedi. Bu da bizim açımızdan kabul edilemez. Dünyanın pek çok ülkesinden hem ITWF üyesi sendikalar hem de Avrupa Federasyonumuzun üyesi sendikalar şirkete protesto mektuplarını gönderdi. bütün işten çıkarılan işçiler geri alana kadar sizinle omuz omuza durmaya devam edeceğiz. TÜV-TÜRK utanmalıdır ki bu yaptıkları yasalara aykırıdır” ifadelerini kullandı.

 

BABALARININ MALI DEĞİL

TÜM-TİS Genel Başkanı Kenan Öztürk ise, “TÜV-TÜRK kimsenin babasının malı değil. Burası kamu hizmeti veriyor. Geçmişte kamuya aitti, daha sonra özelleştirildi. Ama halen kamu hizmeti vermeye devam ediyor. İşçileri kapıya koyarak, işçiyi ve halkı mağdur etmek kimsenin hakkı değildir. Bunun için TÜV-TÜRK’ün bu hukuksuzluktan vazgeçmesi gerekiyor. Yıllardır Kocaeli halkına hizmet veren arkadaşlarımızın işlerinin başına dönmesini istiyoruz. Sendikamız Çalışma Bakanlığı’ndan gerekli çoğunluğu sağladık” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız