CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.47° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TUVALETE KAMERA KOYAN ŞAHISTAN 2 KİŞİ ŞİKÂYETÇİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının da bulunduğu Süleyman Demirel Kültür Merkezindeki kadınlar tuvaletine, gizli kamera yerleştirirken farkında olmadan kendisini de görüntüleyen E.D önc

28 Mart 2013 Saat: 14:33
TUVALETE KAMERA KOYAN ŞAHISTAN 2 KİŞİ ŞİKÂYETÇİ
TUVALETE KAMERA KOYAN ŞAHISTAN 2 KİŞİ ŞİKÂYETÇİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın da bulunduğu Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ndeki kadınlar tuvaletine, gizli kamera yerleştirirken farkında olmadan kendisini de görüntüleyen E.D önceki gün polise teslim oldu. Şahıstan 2 mağdur bayan kişi şikâyetçi oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının bulunduğu, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde geçtiğimiz günlerde oldukça şaşırtıcı bir olay yaşanmış ve temizlik görevlileri bayan tuvaletlerini temizlerken klozet yanında bulunan bir noktaya yerleştirilmiş anahtarlık kamerayı bulmuştu. Olayın SDKM yetkililerine haber verilmesi üzerine, yetkililer polis yerine Büyükşehir Belediyesi'nin Hukuk Servisi ve Güvenlik Amirliğine haber verdi. Durumun öğrenilmesi ve tepki görmesi üzerine polis ekiplerine de bilgi verildi.Polisin yaptığı incelemede anahtarlık türü gizli kameranın tuvalete 18 Mart'ta yerleştirildiği belirlendi. Ayrıca kamerayı yerleştiren şahısın olayı gerçekleştirirken bir ara yanlışlıkla kendi görüntüsünü de çekmesi polisin işini kolaylaştırdı. Yapılan araştırma sonucu kameraya takılan kişinin kültür merkezindeki kafeyi işleten Ş.D isimli şahısın yanına arada bir gelip giden ve yardımcı olan kardeşi E.D olduğu belirlendi. Polis E.D isimli şahısın yakalanması için araştırma başlattı. Olay açığa çıkınca önce Sakarya tarafına ardından Kandıra’ya dönen şahıs öğlen saatlerinde polise gelerek teslim oldu.Polise teslim olurken kamerayı bir anlık karar ile yerleştirdiğini, normalde kendi çalıştığı dükkânda hırsızlık olayları için kullandığını, abisinin iş yerine gittiğinde bir anda aklına böyle bir şeyin geldiğini ve yaptıktan sonra pişman olduğunu, gidip almaya çalıştığını ancak alamadığını, olay ortaya çıkınca da kimsenin yüzüne bakamayarak saklandığını söylediği iddia edildi. İfadesi alınan şahısın pişman olduğunu tekrarladığı ve kamerayı tuvalet kağıdına sarıp sakladığı bilgisine ulaşıldı.Öte yandan olayın soruşturmasını yapan Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin Temizlik işçisinin bulduğu 3 saat çekim yapan kamerayı izlemek ve mağdurları belirlemek için bir bayan memuru görevlendirdikleri ve bayan memurun kameranın kaldığı süre içerisinde çektiği bayanlardan 2’ sini tespit ettiği ve mağdurlara ulaşılınca şikayetçi oldukları öğrenildi. İfadesi alınan E.D adli merciilere sevk edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız