FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Türkkan : Vatan Hainleri Hesap Verecek

24. Dönem MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, şehit cenazelerinin çözüm süreci nedeniyle geldiğini ifade ederek, “Vatan hainleri hesap verecek” dedi

25 Ağustos 2015 Saat: 11:17
Türkkan : Vatan Hainleri Hesap Verecek
Türkkan : Vatan Hainleri Hesap Verecek

24. Dönem MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, şehit cenazelerinin çözüm süreci nedeniyle geldiğini ifade ederek, “Vatan hainleri hesap verecek” dedi

24. Dönem MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bir buçuk aydır devam eden terör olayları ve son siyasi gelişmelerle ilgili zehir zemberek yazılı bir açıklama yaptı. Şehit cenazelerine AKP delegelerinin bile gitmemesini isteyen Türkkan, “Şehit olmak istiyorum” diyen Enerji Bakanı’nı Güneydoğu’da Mehmetçikle birlikte göğüs göğüse çarpışmaya davet etti. Türkkan’ın eleştirilerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da nasibini aldı. Türkkan Cumhurbaşkanını Atatürk düşmanlarını ağırlamakla suçladı. 

 

ATATÜRK DÜŞMANLARI  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Türkkan, “Zamanında milliyetçiliği ayaklar altına alan Cumhurbaşkanı bir kez daha Milliyetçi rolü oynamaya başladı. Erken seçim formülüyle yeniden Başkanlık düşleyen Sayın Erdoğan, bir gün şehit cenazesinde milliyetçilik nutukları atarken bir başka gün kaçak sarayında en büyük Türk Atatürk’ün düşmanlarını ağırlamaktadır. Bu ne yaman çelişkidir?” dedi.

 

GÜNEYDOĞU’YA GİTSİN

Türkkan’ın hedefinde “amacım şehit olmak” diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’da vardı. Enerji Bakanı’nın Otuz koruması ve zırhlı aracıyla boy gösterdiğini söyleyen Türkkan, “Enerji Bakanı hiç utanmadan sıkılmadan şehit olmak istediğini söylemektedir. Sayın Bakan eğer gerçekten şehit olmak istiyorsa Güneydoğu’ya gidip Mehmetçiklerle birlikte göğüs göğüse çarpışmalıdır. Aksi halde bu söylemi şehitlerle alay etmektir” diye konuştu.

 

HESAP VERECEKLER

Sözlerini sürdüren Türkkan, “Bir ülkede birinin evladına gemi diğerinin evladına mermi düşüyorsa, o memlekette yaşanan her şey kötü bir rüyadan ibarettir. İranlı bir şarlatan kahraman, kardeşi şehit düşen bir yarbay hain ilan ediliyorsa o ülke maalesef ölmüş ve ağlayanı yok demektir. Unutmamalıdır ki; anneler ağlamasın diye ihanet sürecini başlatıp annelerin gözünde gözyaşı bırakmayanların yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır. Vatan evlatlarını katillere yem ettiren vatan hainleri er geç hesap vereceklerdir” dedi.

 

CENAZELERE GİTMESİNLER

Değil AKP’li Bakan, milletvekili AKP’li delegelerin bile şehit cenazelerine gitmemesi gerektiğini vurgulayan Türkkan, şehit ailelerinin canlarının bir kez yakılmamasını istedi.   Türkkan basın açıklamasına şu sözlerle nokta koydu: “Daha öncede söylediğimiz gibi Anadolu Türklerin son yurdudur. Gidecek hiçbir yerimiz, verecek tek karış toprağımız yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi vatanın yılmaz bekçisidir. Çoğu şey affedilebilir ancak vatan hainleri asla affedilmemelidir. Ne özerk bölge ne federasyon, herkes bu bayrağın gölgesinde adam gibi yaşayacak. Yaşamak istemeyenler istediği cehenneme gitmekte özgürdürler. Ne mutlu Türküm diyene.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız