FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu20° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Türkkan Sökükleri Dikti

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili ve 2. sıra Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, benzerine az rastlanır bir siyasetçi.

28 Nisan 2015 Saat: 16:18
Türkkan Sökükleri Dikti
Türkkan Sökükleri Dikti

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili ve 2. sıra Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, benzerine az rastlanır bir siyasetçi.

Gerek ilimiz, gerek ise partisi için büyük bir şans. Tabii biz gazeteciler için de öyle. Renkli paylaşımları ile gündem köşelerinde sık sık yer alıyor. Kendisi bir kaç fabrikanın sahibi, Türkiye’nin sayılı zenginlerinden. Ama bunu pek göz önünde tutan bir isim değil. Aldığı milletvekili maaşını öğrencilere burs olarak veren bir isim kendisi. Bunun dışında da açtığı okullarla hem devlete hem millete katkı sunuyor. Şaibeli işleri hiç duyulmadı, parasıyla insanları aşağıladığı da hiç görülmedi. Çalışanlarından gazetelere tek bir şikayet yansımadı. Türkkan’ı ya TBMM’de kentin sorunlarını tartışırken, ya ezilenlerin sesi olurken, ya sosyal paylaşım sitelerinde mizah dolu paylaşımlarıyla ya da halkla iç içe olurken gördük hep. Özellikle sosyal paylaşım sitelerini çok aktif kullanıyor, bu konuda üzerine yok. Özgüveni yüksek paylaşımlar yapıyor, doğallığını ortaya koyuyor. Paylaşımlarında kibirden eser yok. Bu yüzden de diğer muhalefet partilerinin vekilleri ve farklı ideolojilere sahip insanlar tarafından da seviliyor, takdir görüyor. Mesela öldürülen üniversite öğrencisi Fırat Çakıroğlu için yaptığı paylaşım neyse sol görüşlü bir cenahtan gelen ve 14 yaşında hayata gözlerini yuman Berkin Elvan için de benzer paylaşımlar yapıyor. Türkkan’ın paylaştığı fotoğraflarda bazen bir çoban kıyafeti giyip koyun güttüğünü, bazen eline usturayı alıp, “Unutmayın ki en iyi tıraşı siyasetçiler yapar” yazdığını, bazen bir köylü şapkası takıp yerde oturduğunu görüyoruz. Türkkan’ın son paylaşımları da bu doğrultuda oldu. Yine güldürdü, sempati topladı. Türkkan’ın ünlü bir terzinin evladı, baba mesleği terzilik. Geldiği yerleri unutmadığını, bir terzide dikiş yaparken çektirdiği fotoğrafla gösterdi bu kez. Fotoğrafın üzerine de “Karamürsel turumuzda kendi söküğünü dikemeyen terzi kardeşlerimize yardım ettik” yazdı. Türkkan’ın Karamürsel turunda paylaştığı bir başka fotoğraf ise çok daha ilginçti. Fotoğrafta, Türkkan’ın elinde gitar arkasında ise rock tarihinin en etkili müzisyenlerinden Jimi Hendrix’in posteri görülüyor. Türkkan yine mizahını konuşturup, fotoğrafın üzerine, “Karamürsel’de bir ara kulakların pasını da sildik” yazmış. Türkkan, umarız TBMM’ye tekrar girer ve bizleri bu renkli kişiliğinden mahrum bırakmaz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız