FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak18.52° C / 19° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Türkkan’ın Durumuna Bahçeli'de Müdahil

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Genel Başkan Devlet Bahçeli ile yaptığı sohbette Lütfü Türkkan meselesini de görüştüklerini ifade ederek, “Bahçeli, genel merkez olarak konuya müdahil olduklarını söyledi ve ‘Bu noktada müca

15 Haziran 2015 Saat: 10:30
Türkkan’ın Durumuna Bahçeli'de Müdahil
Türkkan’ın Durumuna Bahçeli'de Müdahil

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Genel Başkan Devlet Bahçeli ile yaptığı sohbette Lütfü Türkkan meselesini de görüştüklerini ifade ederek, “Bahçeli, genel merkez olarak konuya müdahil olduklarını söyledi ve ‘Bu noktada mücadeleden vazgeçmeyeceğiz’ dedi” ifadelerini kullandı

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu ve (MYK) ve milletvekilleri toplantısını gazetemize değerlendirdi. Sancaklı, bu önemli toplantıda Bahçeli’nin özellikle koalisyon ve erken seçim konusunda MYK üyeleri ve milletvekillerine çok önemli açıklamalar yaptığını söyleyerek, “Bundan sonraki hassas süreçte liderimizin açıkladığı çerçevede hareket edeceğiz” dedi. Sancaklı öte yandan, Genel Başkan Devlet Bahçeli ile özel görüşme fırsatı bulduğunu da kaydetti.

 

KOALİSYON ŞARTLARI

Saffet Sancaklı, Genel Başkan Bahçeli’nin toplantıda söylediklerini şu şekilde özetledi: “MHP olarak koalisyon için şartlarımız bellidir. Cumhurbaşkanı’nın anayasal sınırlar içine çekilmesini, çözüm süreci denilen ihanet sürecine son verilmesini, 17-25 Aralık soruşturmaları ile başlayan sürecin tamamlanarak yolsuzlukların üstüne gidilmesini ve anayasada devletin temel niteliklerinin değişmemesi.”

 

AKİL ADAMLAR

Sancaklı, Bahçeli’nin öncelikle AK Parti ve HDP’nin koalisyon yapması gerektiğini söylediğini ifade ederken, bu konudaki ifadelerini şöyle anlattı: “Çözüm süreci denilen sürecin başlangıcında gazeteciler ve akil adamlar vardı. Bu kişiler şimdi nerede? Bir AK Parti-HDP koalisyonu kurulması için neden çalışmıyorlar? Neden AK Parti-MHP koalisyonundan söz ediliyor da AKP-HDP koalisyonundan bahsedilmiyor? Akil adamlar bu süreçte devreye girmeli ve süreç ortaklığı bulunan bu iki partiyi ikna etmeli ki sürecin de ne olduğu görülsün.” Sancaklı, Bahçeli’nin CHP’nin de çözüm sürecini desteklediğini söylediğini kaydederek, “Genel Başkanımız, koalisyon konusunda ikinci alternatifin de CHP olduğunu söyledi” dedi.

 

BAHÇELİ İLE GÖRÜŞME

Sancaklı, Kocaeli özelinde yaptığı görüşmeyi gazetemize anlatırken, Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan’ın milletvekilliğinin HDP’ye geçmesini de konuştuklarını ifade etti. Sancaklı, “Genel Başkanımıza bu konuda süreci ve bizim yaptıklarımızı anlattım. Bahçeli zaten süreci çok iyi biliyor. Konuya genel merkez olarak müdahil olduklarını da ifade etti” dedi. Sancaklı, Bahçeli’ye, ilçe seçim kurulundan aldığı ve yurt dışı oylarında dahil edildiği tutanağı gösterdiğini kaydederek, “Sandıkları açtırabilirsek Türkkan’ın kesin vekil olacağını söyledim” diye konuştu. Sancaklı, Kocaeli’deki oy artışından da genel merkezin memnun olduğunu kaydetti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız