FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu22° C / 22° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TÜRKKAN CEZA EVİNDE

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ceza evinde.İstanbuldaki Silivri ceza evine giden Türkkan burada balyoz davasında tutuklu olarak yargılanan Korgeneral Korkut Özarslan ve Zonguldak Milletvekili

22 Ocak 2013 Saat: 09:13
TÜRKKAN CEZA EVİNDE
TÜRKKAN CEZA EVİNDE

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ceza evinde.İstanbuldaki Silivri ceza evine giden Türkkan burada balyoz davasında tutuklu olarak yargılanan Korgeneral Korkut Özarslan ve Zonguldak Milletvekili Prof Dr Mehmet Haberal ile görüştü.Türkkan yaptığı ziyaretle ilgili kaleme aldığı yazıda ise Mehmet Haberal ile yaşadığı ilginç diyalog dikkat çekiyor.işte o yazı.

SİLİVRİ CEZAEVİNDEYDİM...

Silivri'de tutsak edilen asker ve Milletvekilleri ile görüştüm bugün.

İlk ziyaret ettiğim kişi, 40 yıllık dostum, çocukluk arkadaşım Korgeneral Korkut Özarslan oldu.

Korgeneral Korkut Özarslan, Balyoz davası kapsamında sadece 55 sn savunma yapabilme imkânı bulup, 18 yıla mahkûm edildi...

Korkut Paşa, Balyoz davasında bilirkişi olan Kurmay Binbaşı Ahmet Erdoğan'ın hazırladığı raporun, baştan aşağı maddi hatalarla dolu olduğunu söyledi.

Buna karşılık kendi ifadelerinin de gerekçeli kararda değiştirilmiş olduğunu ifade etti.

2010 da ifadesi Malatya'da alınıyor Korkut Paşa'nın, ama ifade tutanağındaki adres, 2007 de Ankara'da oturduğu evin adresi.

İkinci ziyaretim, Zonguldak Milletvekili Prof Dr Mehmet Haberal'a oldu.

Sayın Haberal'a ilk sözüm, belki de Rabbim sizi bir takım kötülüklerden muhafaza ediyor dediğimde, Tevbe Suresi 51. Ayeti okuyarak bana hak verdiğini ifade etti.

Haberal, Silivri'nin toplama kampı değil, işkence kampı olduğunu söylüyor. Kendisinin yaşam koşullarından bahsederken, yaşadığı hücrenin, beton ve demirden mütevellit 5.80 x 2.20 ebadında olduğunu anlatıp, çizdiği krokiyi de getirdi.

Kapı altında bulunan 15x30 cm ebadındaki nir delikten yemek verildiğini, bu koşullarda ancak yırtıcı hayvanların yaşayabileceğini anlattı Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal...

Bu arada Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e de; Diğer Milletvekilleri'nin sorunları ile ilgilendiği gibi milletin iradesi ile seçilmiş kendi koşulları ile yakından ilgilenmesi çağrısında bulundu Haberal.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız