FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Türkiye'de Demokrasi Yerleşti

Gölcük’te Kasım Ayı Muhtarlar Toplantısı’na katılan Başkan Karaosmanoğlu, 1 Kasım seçimlerinden sonra Türkiye’de demokrasinin tam manasıyla yerleştiğini savundu

6 Kasım 2015 Saat: 10:58
Türkiye'de Demokrasi Yerleşti
Türkiye'de Demokrasi Yerleşti

Gölcük’te Kasım Ayı Muhtarlar Toplantısı’na katılan Başkan Karaosmanoğlu, 1 Kasım seçimlerinden sonra Türkiye’de demokrasinin tam manasıyla yerleştiğini savundu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile birlikte Kasım Ayı Muhtarlar Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 1 Kasım erken genel seçimlerinden sonra ülkemizde demokrasi noktasında büyük bir gelişme yaşandığını dile getirdi. Gölcük ilçesindeki muhtarlarla olan toplantısında yerel hizmetlerin ülkedeki istikrarla doğru orantılı olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye’de demokrasi artık tam manasıyla yerleşmiştir. Demokrasimize sahip çıkacağız. Gölcük’te 1 Kasım seçimlerine katılım yüzde 90’ı geçti. Bu takdir edilecek çok güzel bir gelişmedir. Vatandaşımız sandığa sahip çıkarken umudunu da siyasi partilerden asla yitirmediğini göstermiştir” dedi. 


YÖN VERELİM İSTEDİK
Seçim sonrasında muhtarlarla bir araya gelerek hizmetleri gözden geçirmek istediğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Sizleri dinleyerek hizmetlerimize yön verelim istedim. Sık sık görüşüyoruz. Telefonlarımız her daim açıktır. Muhtarlarımızın bana ulaşamadığını söylemeleri beni çok üzer. Her muhtarımda benim telefonum muhakkak olsun. Muhtarlarımız kılcal damarımız, bizlerin uç noktamızdır. Mahallerinize en çok hakim olan sizlersiniz. Garip gurabanın duasını alalım. Hepimizin sosyal sorumlulukları var. Fakirimiz evinin çatısı akıyorsa, evinde pişirecek yiyeceği yoksa ona yardımcı olalım. Elinden tutulması gereken bir insanımız varsa, beraber tutalım. Fakir fukaraya sahip çıkalım. Onlar şehrimizin bereketidir” diye konuştu. 


SOSYAL HİZMETLER
AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp’in de katıldığı toplantıda yüzlerce projeyi hayata geçirdikleri belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Devletimizle koordineli biçimde sosyal sorumluluk projeleri yapıyor ve bunları destekliyoruz. Sizlerden köylerimizin ve mahallerimizin sosyal hizmetlerine özellikle dikkat etmenizi istiyorum. Seçim bitmiştir, zaman iş zamanıdır” açıklamasını yaptı. 


HİZMET YARIŞINA GİRİN
Gölcüklü muhtarlara hizmet noktasında önemli hatırlatmalar yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Mahallerimizde hizmet yarışına girelim. Çevresi ve estetiği en güzel mahalle ile köyün bizim olması için çalışalım. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yarışta sizlerin yanındayız. Gölcüğümüz geçmişte büyük acılar yaşadı. Depremin izleri silmek için mücadele ettik. Ülkemiz ve özellikle kentimiz üzerinde umutsuzluk hakimdi” diye konuştu.


HALKIMIZ IŞIK AÇIYOR
Demokrasiye saygılı bir milletin olduğunun altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Halkımız karanlığın olduğu yerde ışık yakıyor. Milletimiz bu seçimde de çok şükürler olsun ki tek başına iktidarla hizmet yoluna devam edilmesini sağladı. Bakın Türkiye haricinde İslam Coğrafyasında söz sahibinin halkın olduğu ve milletiyle barışık bir ülke maalesef neredeyse yok. O ülkelerde yaşayan kardeşlerimize model, geri kalmış ve ilerlemek isteyen ülkelerin de hamisi olduk. Türkiye’nin geldiği noktayı herkes görüyor. Türkiye’de demokrasi artık yerleşti. Buna tam anlamıyla sahip çıkacağız. 1 Kasım’da bizlerin en çok istediği her vatandaşımızın sandığa gitmesiydi. Bakın artık yurt dışındaki vatandaşlarımız da artık oylarını verebiliyor. Ben bütün mahallerimizde, köylerimizdeki vatandaşlarımızı ve tabi ki muhtarlarımızı seviyorum. Her zaman söylediğim gibi bize düşen görev olduğunda beni kesinlikle arayın” diyerek sözlerini tamamladı. 


HER İŞİMİZ MUHTARLARLA KOLAY
Toplantıda Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de bir konuşma gerçekleştirirken, “Muhtarlarımız, mahallenin büyüğü, abisi, ablası demektir. Aynı zamanda da belediye başkanının dert ortağıdır. Halkın derdini bizden daha iyi bilirler. Bu anlamda zor bir görev icra eden siz muhtarlarımız, vatandaşlarımızın her sıkıntısına koşmalısınız” vurgusunu yaptı. Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral ise “Belediyeler olmazsa muhtarların hali harap" diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız