FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu26.93° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Türkiye’nin Muhtarları İzmit’e Buluşacak

İzmit Belediyesi tarafından 3 yıldır kutlanan ve kısa süre önce de bakanlık tarafından resmi kutlama kararı alınan Muhtarlar Günü’nde bu yıl yurdun dört bir köşesinden muhtarlar İzmit’te bir araya gelecek

19 Şubat 2016 Saat: 13:24
Türkiye’nin Muhtarları İzmit’e Buluşacak
Türkiye’nin Muhtarları İzmit’e Buluşacak

İzmit Belediyesi tarafından 3 yıldır kutlanan ve kısa süre önce de bakanlık tarafından resmi kutlama kararı alınan Muhtarlar Günü’nde bu yıl yurdun dört bir köşesinden muhtarlar İzmit’te bir araya gelecek

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş’ı önceki gün ziyaret eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit’te 3 yıl önce ilk defa 26 Nisan’ı Muhtarlar Günü kabul edip bununla ilgili etkinlikler düzenlediklerini hatırlattı. Doğan, “Bakanlığımız bu sene 26 Nisan’ı Türkiye’de Muhtarlar Günü olarak ilan etti. Bu bizim için gurur verici bir durumdur. Bu seneki Muhtarlar Günü’nü ulusal boyutta kutlayıp, Türkiye’nin dört bir yanındaki muhtarları şehrimize davet edeceğiz” diyerek büyük organizasyonun müjdesini verdi.


TÜRKİYE’NİN MODELİYİZ
Bundan 7 yıl önce Türkiye’de ilk defa Muhtar Hizmet Birimi’ni kurduklarını söyleyen Doğan, “O dönemde Türkiye’de böyle bir birimden bahsedilmezken biz, böyle bir yapılanmaya gittik. Hükümetimiz tarafından bu uygulamamız model kabul edilerek büyükşehirler de Muhtarlık Daire Başkanlığı, ilçe belediyelere de ise muhtarlık müdürlüğü kurulmuştur. Projelerimizle Türkiye’de örnek alınmak bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Muhtarlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilip modern mekanlara kavuşturulması, bilgi ve görgülerini arttırıcı yurt içi ve yurt dışı geziler, maddi ve manevi desteklerimiz ile muhtarlarımızla her zaman uyum içindeyiz” şeklinde konuştu.


EN ŞANSLI MUHTARLARIZ
İzmit Belediyesi Meclis üyesi ve aynı zamanda Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Koordinatörü  Mehmet Çetin’in de eşlik ettiği ziyarette Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş da “Türkiye’nin en şanslı muhtarlarıyız. İzmit’teki uygulama bütün Türkiye’ye örnek olmuştur. Belediye Başkanımızın muhtarlarla olan diyalogları, bizlere yönelik hizmetleri gönlümüze taht kurdu. Başkanımızın çalışmaları sadece ilçemiz sınırlarındaki muhtarlarımızı kapsamıyor. Diğer muhtarlarımız da bizim bu çalışmalarımızdan faydalanabiliyor. Bizlere her zaman değer veren Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız