CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.57° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Türkiye KUDÜS için ayakta!

TÜGVA İl Temsilciliği ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudus’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına tepki gösterdi. Bir başka tepki de Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi'nden gelmişti.

6 Aralık 2017 Saat: 17:12
Türkiye KUDÜS için ayakta!
Türkiye KUDÜS için ayakta!

ABD Başkan Donald Trump’ın Kudus’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından ilimizde bu karara tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi'nin protestosunun ardından bir tepki de Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından ikindi namazının ardından Fevziye Camii’nden yapıldı. Basın açıklamasına ünlü tarihçi Talha Uğurluel, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammet Hanifi Akbulut, Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Açıklamayı TÜGVA İl Temsilcisi Muhammet Hanifi Akbulut, yaptı.
ÖLENLERİN HEPSİ MÜSLÜMAN
TÜGVA İl Temsilcisi Muhammet Hanifi Akbulut, “Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzenin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendini muhasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda tazeyken, Suriye’de her gün bir insanlık dramı yaşanırken, Arakan ’da naklen soykırımlarla kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak zorunda kalmaktadır. Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeciler ülkeler arasında değişirken ölenlerin hepsinin savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir” dedi.
VAHŞİ VE SALDIRGAN MEDENİYET
Akbulut, “Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek, okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellemek istense de din, dil ve ırk ayrımı göz etmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir. Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak gören, kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız