CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur7.91° C / 9° C

hafif yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TÜRKİYE KREDİ KARTINI SEVDİ...

Türkiyede ocak-şubat döneminde kredi kartlarıyla günde 966 milyon lira alışveriş yapıldı. Bankalararası Kart Merkezinin (BKM) verilerinden derlenen bilgiye göre, Türkiyede, bu yılın ocak-şubat dönemin

3 Nisan 2013 Saat: 15:53
TÜRKİYE KREDİ KARTINI SEVDİ...
TÜRKİYE KREDİ KARTINI SEVDİ...

Türkiye'de ocak-şubat döneminde kredi kartlarıyla günde 966 milyon lira alışveriş yapıldı.
Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) verilerinden derlenen bilgiye göre, Türkiye'de, bu yılın ocak-şubat döneminde "yerli ve yabancı kredi kartlarıyla" yapılan ödeme işlem adedi, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 8 artarak, 399,3 milyona yükseldi.

Kredi kartlarının alışverişteki işlem tutarı ise geçen yılın ocak-şubat dönemine göre yüzde 21,2 yükselerek, 57 milyar 29 milyon lira oldu. Bu rakamlarla söz konusu dönemde Türkiye'de kredi kartları ile günde ortalama 966 milyon liralık alışveriş yapıldı. Bu yılın ocak-şubat döneminde yerli kredi kartlarının "yurt içi alışveriş" kullanımındaki işlem adedi, 397 milyon 683 bin 920, işlem tutarı da 56 milyar 144 milyon lira şeklinde gerçekleşti. Yabancı kredi kartlarının "yurt içi alışveriş" kullanım adeti 1 milyon 665 bin 619, işlem tutarı ise 885 milyon lira oldu. Yılın ilk iki ayında, "yerli kredi kartlar"la yurt dışında yapılan alışverişlerin işlem adedi, 6 milyon 841 bin 111, işlem tutarı ise 1 milyar 109 milyon lira olarak tamamlandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız