FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu20° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Türkiye birincisi oldu

AKP Kocaeli İl Başkanlığı Genel Merkez Teşkilat Performans Sisteminde TPS 32,94 puan ile birinci oldu.

28 Ekim 2014 Saat: 11:55
Türkiye birincisi oldu
Türkiye birincisi oldu

AKP Kocaeli İl Başkanlığı Genel Merkez Teşkilat Performans Sisteminde TPS 32,94 puan ile birinci oldu.

AKP Genel Merkez tarafından Ak Parti Bilgi Sistemi AKBİS’in içinde oluşturulan ve Teşkilatların parti içi ve parti dışı tüm faaliyetlerinin objektif kriterlerle puanlanarak toplam performanslarının AKBİS üzerinden takip edilmesi ve değerlendirilmesi amacıyla kurgulanan bu sistemde Kocaeli İl Teşkilatı, 32,94 puan ile birinci oldu.

Genel Merkez’den Sistem hakkında yapılan açıklama ise şöyle; Teşkilatçılığın hayatın her alanına sirayet eden ve teşkilatların ciddi emek ve zaman harcadıkları tüm çalışmaları bu sistem ile Genel Merkez tarafından düzenli olarak izlenecek ve nihai değerlendirmelerde dikkate alınacak olup, bu sistem ile her bölge/il/ilçenin kendi öznel şartları dikkate alınacak, teşkilatların kendi şartlarında ne ürettikleri daha objektif kriterlerle değerlendirilmeleri yapılacaktır. Bu çalışma ile bölgesel değerlendirmeler ile hakkaniyete uygun bir karşılaştırma imkanı bulunacaktır. Belli bölgelerdeki teşkilatların yüksek performansı, seçim sonuçlarından bağımsız olarak, dikkat çekebilecektir.

TPS’DE DEĞERLENDİRME KONULARI

Teşkilat Performans Sisteminde değerlendirilmeye Alınacak konular ise; İl-ilçe Danışma Meclisi Toplantıları, İlçe, Belde, Mahalle Ve Sandık Teşkilatlanmaları,İl, İlçe, Mahalle Yönetim Kurulu Toplantıları,Üye Çalışmaları,Birim Toplantıları,Sandık Yönetim Kurulu Toplantıları, Üye Ziyaretleri, Ev Ziyaretleri, Düğün, Cenaze, Hacı, Hastane Ziyareti Gibi Sosyal Ziyaretler,Eğitim, Panel, Seminer, Sempozyum Faaliyetleri,olarak belirlendi.

İL VE İLÇELERİN PUANLAMA PARAMETRELERİ

İl ve İlçe Teşkilatlarının puanları şu parametrelere göre, İlçe Yönetim Kurullarının Oluşum, Yönetimlerdeki Kadın Üye Oranı Yönetimlerdeki Genç Üye Oranı Yönetimlerdeki Eğitim Düzeyi, İl ve ilçe Danışma Meclisleri İl ve ilçe Yönetim Kurulu Toplantıları, İl ve ilçeYürütme Kurulu Toplantıları, Birim Toplantıları, Ev Toplantıları, Esnaf Ziyaretleri, Üye Ziyaretleri, Parti İçi Eğitim, Panel, Konferans, Sempozyum, STK, Resmi Kurum Sosyal Ziyaretler hesaplanacak.

DEĞERLENDİRME 100 PUAN ÜZERİNDEN YAPILACAK

Her parametre puanı Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından belirlenerek, Parametre puanlaması dinamik olacak, dönemsel olarak belirli parametrelerin puanları arttırılacak ve azaltılabilecek. Parametrelerin toplamı 100 puan olacak. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak. Eğer il veya ilçe herhangi bir parametreyi içermiyorsa bu parametrenin puanı diğer parametrelere sistem tarafından dağıtılacaktır

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız