KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık6.82° C / 11° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Türk Sağlık-Sen ‘ den İlginç Tepki !

Türk Sağlık-Sen Şubesi, cumartesi nöbeti dayatmalarında ısrarcı olan ve nöbete gitmeyenlerin ceza puanını arttıran Sağlık Bakanlığı’nı, ‘Bakanlık sağlıkçıların celladı oldu’ diyerek eleştirdi. Sendika bakanlığı, sağlık

17 Nisan 2015 Saat: 13:11
Türk Sağlık-Sen ‘ den İlginç Tepki !
Türk Sağlık-Sen ‘ den İlginç Tepki !

Türk Sağlık-Sen Şubesi, cumartesi nöbeti dayatmalarında ısrarcı olan ve nöbete gitmeyenlerin ceza puanını arttıran Sağlık Bakanlığı’nı, ‘Bakanlık sağlıkçıların celladı oldu’ diyerek eleştirdi. Sendika bakanlığı, sağlıkçıları kesen cellat olarak mizansene konu etti.

Aile Sağlık Hekimleri ve çalışanlarına dayıtılan cumartesi nöbetlerine gitmeyenlere bakanlık tarafından 20 ceza puanı verilmeye başlanmasına Türk Sağlık-Sen ‘Bakanlık sağlıkçıların celladı’ oldu diyerek tepki gösterdi. Daha önce 5 olan ceza puanın 20’ye çıkarılmasını değerlendiren Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, puanın 20 değil 100’de olsa nöbet dayatmalarına boyun eğmeyeceklerini ve nöbete gitmeyeceklerini ifade etti. Çeker,  “Mesai dışı hizmet veya nöbete mazeretsiz gelmemek uygulanacak ihtarlara dahil edilmiş eski yönetmenlikteki beş 5 ihtar puanı 20 ihtar puanı cezaya yükseltilmiştir. Bu ceza puanı artışını hiçbir akıl sahibinin izah etmesi mümkün olmadığı gibi hukuka da uygun değildir” dedi.

                                                                                   

ÇALIŞANLARIN CELLADI

Şube Başkanı Çeker açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Sağlık Bakanlığı Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarının celladı olmayı kafasına koymuştur. Çalışana zulüm aracı olarak ta mevzuatı seçmiş nasıl yaparım da zorla bu nöbetleri tuttururum tasasına düşmüştür. Ya nöbeti tutarsınız ya da yok ederim mantığıyla hareket etmeye karar vermiştir ama bu iş o kadar kolay değildir. Zulme karşı dik duruşumuzu sergilemeye devam edeceğiz. Türk Sağlık Sen olarak Cellada çalışanın hakkını, hukukunu teslim etmeyeceğiz. Ocak ayından bu yana bu nöbetlere tepkimizi en net biçimde koyuyor ve nöbetlere gitmiyoruz.

 

TUTMAMAKTA KARARLIYIZ

Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Çalışanları cumartesi nöbetlerini tutmamakta kararlıdırlar.  Bakanlık cezayı 20 değil de 100 puana bile çıkarsa bu tavrımız sürecektir. Türk Sağlık Sen Olarak cumartesi nöbetlerini tutmamakta kararlı olan Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarının yanındayız.Haksızlığın karşısında olmaya devam edeceğiz. Bakanlık nöbet tutma oranını çok yüksek olduğunu söylüyordu, anlaşılan bu oran hiçte yüksek değilmiş ki, Sağlık Bakanlığı cezalarla nöbet tutma oranını arttırmak istiyor. Aile Hekimlerine ve Aile Sağlığı Çalışanlarına sözleşmenizi iptal ederim demeye getiriyor.  Cezalarla yol almak ve bu yönde uygulamalar yapmak zalimlerin işidir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız