FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sisli20.12° C / 21° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Türk Donanmasına 53 Mezun Katıldı

89. Dönem Denizaltı Özel İhtisas Subay Kursu ve 106. Dönem Denizaltı Özel İhtisas Astsubay Kursu’nda başarı göstererek stajını tamamlayan 53 mezun, Türk Donanması’nın denizaltı filosuna katıldı

15 Temmuz 2015 Saat: 14:30
Türk Donanmasına 53 Mezun Katıldı
Türk Donanmasına 53 Mezun Katıldı

89. Dönem Denizaltı Özel İhtisas Subay Kursu ve 106. Dönem Denizaltı Özel İhtisas Astsubay Kursu’nda başarı göstererek stajını tamamlayan 53 mezun, Türk Donanması’nın denizaltı filosuna katıldı

Denizaltı Eğitim Merkezi Komutanlığı’nın 89. Dönem Denizaltı Özel İhtisas Subay Kursu ve 106. Dönem Denizaltı Özel İhtisas Astsubay Kursu’nda başarı gösteren toplam 53 mezuna diplomaları verildi. Denizaltı Eğitim Merkezi Komutanlığı’na düzenlenen 89’uncu dönem Denizaltı Özel İhtisas Subay ve 106’ncı dönem Denizaltı Özel ihtisas Astsubay mezunlarına, ‘Denizlerin demir yumruğu’ olarak adlandırılan Türk Donanması’nın denizaltıları emanet edildi.

 

GENİŞ KATILIM

Törene Gölcük Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele, Deniz Ana Üst Komutanı Hayrettin İmren, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Ercan İnceoğlu, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Gölcük Tersane Komutanı Tuğamiral Şevki Şekerefe, deniz filosu komutanları ve mezun olan subay-astsubayların aileleri katıldı.

BAŞARILAR DİLEDİ

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, “Genç Denizaltıcılarımız eğitimleri boyunca hata yapmanın ne kadar tehlikeli, olduğunu görerek, eğitimlerini başarıyla tamamladılar ve birer denizaltıcı oldular. Sizler artık birer denizaltıcısınız. Sizlerden beklentimiz çok çalışmanız ve başarılı olmanızdır. Sizler Türk Denizaltıcılığını geliştirmek için hedeflerinize sımsıkı sarılın ve sorumluluğunuzu sakın unutmayın. Hepinize yeni görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.

 

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

16 mezunun diploma aldığı 89’ncu Dönem Deniz Altı Özel İhtisas Subay Kursu ve Stajı’nın birincisi Dnz. Tğm. Serkan Akarslan, ikincisi Dnz. Tğm. Emre Kesal, üçüncüsü Dnz. Tğm. Yusuf Demir oldu. 37 mezunun diploma aldığı 106’ncı Dönem Denizaltı Özel İhtisas Astsubay Kursu’nun birincisi Tls. Asb. Çavuş Ali Yıldız, ikincisi İk. Asb. Çavuş M.Ali Ceyhan, üçüncüsü Tls. Asb. Hasan Kayıkçı oldu.

 

GURURLUYUZ

Mezunlar adına bir konuşma gerçekleştiren 89’ncu Dönem Deniz Altı Özel İhtisas Subay Kursu ve Stajı’nın birincisi Dnz. Tğm. Serkan Akarslan, “Aldığımız eğitim boyunca devam eden staj ve kurs süremiz boyunca görevimizin zoru başarmak ve süreyi kısaltmak olduğunu öğrendik. Stratejik bir önem taşıyan denizaltı gemilerimize kumanda etmekten gurur duyuyoruz. Atatürk’ün çizdiği rotada Cumhuriyet’i koruyacak ve bu uğurda gerekirse canımızı feda edeceğiz” dedi.

 

EMİN ELLERDE

Diğer birinci Tls. Asb. Çvş. Ali Yıldız ise, “Gönüllü olarak katıldığımız bu aile için kurs süresi boyunca canla başla çalıştık. Brövelerimizi takmanın bugün haklı gururunu yaşıyoruz. Türk Donanması’nın denizlerin altındaki demir yumruğu olan deniz altıları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi sessiz ve derinden ‘İleri daima ileri’ sözleriyle her zaman en yükseklere taşıyacağız. Türk Donanması emin ellerde” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız