CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TURİZM ŞAMPİYONU KARTEPE

Kartepe Belediyesi, KOÜ ve Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi İşbirliğinde II. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi ile I. Uluslararası / IV. Ulusal Emek ve Toplum Kongresi’nde konuşan Üzülmez “Kartepe turizmin yükse

4 Kasım 2018 Saat: 14:24
TURİZM ŞAMPİYONU KARTEPE
TURİZM ŞAMPİYONU KARTEPE

Kartepe Belediyesi, KOÜ ve Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi İşbirliğinde II. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi ile I. Uluslararası / IV. Ulusal Emek ve Toplum Kongresi büyük katılımla gerçekleştirildi. Kongreye Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan VekiliZekeriya Özak, Emek ve Toplum Kongresi Başkanı, Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sami Karacan, Uluslararası Turizm Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi Başkanı, Avusturya Krems Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İfan Arıkan, Turizm Akademisyenleri Derneği Yönetim Kurulu başkanı, GaziÜniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna, Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi Başkanı, Necmettin ErbakanÜniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karataş, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. ErcümentÇiftçi ve davetliler katıldı.

 

KARTEPE KOCAELİ’DE TURİZM ŞAMPİYONUDUR

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında konuşmacıları Prof. Dr. ChristianSteckenbauer ve Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu’nun sunumları ile başladı. II. Uluslararası Turizm ve İşletme Bilimleri Kongresinde konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan “Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e ekibine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemizde önemli destekler sağlamaktadır. Kocaeli her ne kadar sanayi kenti olsa da kültür ve turizm şehri olma yolunda hızla ilerlemektedir. KOÜ şehirle bütünleşmiştir. Kocaeli hızla yoluna devam etmektedir. Kocaeli turizm pastasında yerini almaktadır” dedi.

 

ADIMLAR ATILMAKTADIR

KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi “Kocaeli bir sanayi şehridir. Şehrimizde çok büyük sanayi kuruluşları vardır. KOÜ’nün büyümesi ile şehrimiz bir bilim şehri yapmaya başlamıştır. Gebze’ye kurulan ikinci üniversite, Kartepe’de kurulma aşamasında olan üçüncü üniversite Kocaeli bilim şehri olacaktır. Son yollarda Kartepe turizm ilçesi olmuştur. Şehrimize turizm damgası vurulmaktadır. Kartepe’de örnek projeler hayata geçmektedir. Kartepe zirvelerin buluşma noktası olmaya başlamıştır. Bu yönde adımlar atılmaktadır” açıklamasında bulundu.

 

KARTEPE BÜYÜK KATKI VERMEKTEDİR

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Turizm ve şehircilik alanında yatırımlar çok hızla ilerlemektedir. Kartepe yeni bir ilçedir. Uzun yıllar İzmit ilçesine bağlıydı. Yatırıma muhtaç belde kültürünün olduğu bir Kartepe vardı. Belde belediyelerin birleşmesi sonrasında 300 km kare alanla birlikte 120 binin üzerinde nüfus bulmaktadır. Günlük hizmet verilen nüfus günlük 250 bindir. Kocaeli’nin ülke ekonomisine verdiği katkı herkes tarafından bilinmektedir. Kartepemiz ilimizin yanı sıra ülke ekonomisine de önemli katkı vermektedir” dedi.

 

KARTEPE DAVOS OLUYOR

“Kartepemiz ulaşım ağı bakımından merkez durumundadır” diyen Başkan Üzülmez “Kartepemiz dünyaya katkı veren önemli ilçelerden biridir. 2014 yılında göreve geldiğimiz zaman yeni bir vizyon ortaya koyduk. Turizm noktasında çok önemli yatırımlar yapılmaktadır. İlçemiz birçok yabancı turist tarafından cennetin yer yüzündeki yeri görülmektedir. Turizm alanında bütün saç ayaklarını tamamladık. Bu yönde koordineli bir şekilde bütün kamu kurum ve kuruluşlarla bir araya geldik. Kartepemizi Davos’a dönüştürme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

SANAYİ TARİHİ DEĞİŞECEK

“Çuha Fabrikası ile Kocaeli’nin sanayi tarihi değişecektir” diyen Başkan Üzülmez “Kocaeli 12 ilçeden oluşmaktadır. 11 ilçeden toplamı kadar turizm ilçemize gelmektedir. Daha fazla turistin gelmesi için yatırımlarımız devam etmektedir. 1 Milyar TL ilçemize yatırım yapılmıştır. 50 yıllık hayal olan Teleferik için start verildi. KOÜ ile işbirliği içerisinde etkinliklerimiz aralıksız devam etmektedir. Bu işbirliği ilçemize çok önemli katkı vermektedir. Kartepe turizmin şampiyonudur” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız