FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tüpraş'ın Gurur Günü

Erdoğan, kentimize Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez geliyor

15 Aralık 2014 Saat: 12:12
Tüpraş'ın Gurur Günü
Tüpraş'ın Gurur Günü

Koç Şirketler Grubu’nun en önemli kurumlarından olan TÜPRAŞ’ın yaklaşık 3 milyar dolara mal ettiği Fuel Oil Dönüşüm Tesisi’nin resmi açılışı bugün gerçekleştirilecek. Açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Erdoğan, ilimize en son mayıs ayında yine Koç Şirketler Grubu’nun önemli firmalarından olan Ford Otosan’ın Gölcük Yeniköy’deki fabrikasının açılışı için gelmişti. Erdoğan o dönem Başbakan’dı. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra kentimize ilk kez gelecek olan Erdoğan, saat 12.30’da TÜPRAŞ’taki açılışı gerçekleştirecek, 15.30’da ise TÜBİTAK’a geçecek. Erdoğan’ın kentimize geliş şekli ve güzergahı ile ilgili ise güvenlik nedeniyle herhangi bir açıklama yapılmadı, Valiliğe programı dahi henüz gönderilmedi.

 

FUEL OİL DÖNÜŞÜM TESİSİ AÇILIYOR

Aralık ayı başında yapılan basın açıklamasıyla TÜPRAŞ Kocaeli Rafinerisi, iskele ve demiryolu bağlantıları ile finansman giderleri dahil toplam 3 milyar dolar gibi bir rakama mal olan Fuel Oil Dönüşüm Tesisi’nin test aşamasından başarıyla geçtiğini duyurmuştu. Söz konusu yatırımla ilgili açıklama yapan Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, yeni tesisin başta motorin olmak üzere ithal edilen ürünlerdeki yerli üretimi artırırken, ülkemizin yıllık cari açığının 1 milyar dolara kadar düşeceğini söylemişti. Koç Şirketler Grubu’na ait TÜPRAŞ Fuel Oil Dönüşüm Tesisi, bugün saat 12.30’da gerçekleştirilecek resmi törenle açılacak. Açılış törenine en kentimize mayıs ayında Ford Otosan’ın Yeniköy’deki fabrikasının açılışı için gelen Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

 

GÜVENLİK NEDENİYLE AÇIKLANMADI

Tesisin açılış törenine Erdoğan’ın yanı sıra AK Parti Kocaeli milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve KOÇ Şirketler Grubu’nun yöneticileri ve işadamları da katılacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın ise Gebze’deki programının ardından törene geçecek. Bazı bakanların da Erdoğan’a eşlik etmesi bekleniyor. Ankara’dan yola çıkarak kentimize gelecek olan Erdoğan’ın kente geliş saati, geliş şekli ve güzergahı henüz belli değil. Güvenlik açısından Valiliğe dahi program henüz gönderilmedi. Açıklanan tek şey ise tesisin 12.30’da açılacağı ve Erdoğan’ın açılış sonrası saat 15.30’da TÜBİTAK’a geçecek olması.

 

3 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Her yıl vergi rekortmeni olarak ülke ekonomisine katkı sunan TÜPRAŞ, 3 milyar dolarlık maliyetle faaliyete soktuğu Körfez ilçemizde kurulan Fuel Oil Dönüşüm Tesisi’nin resmi açılışını bugün saat 12.30’da gerçekleştirecek. Başta motorin olmak üzere ithal edilen ürünlerdeki yerli üretimi artıracak ve cari açığı 1 milyar dolar kadar düşürecek olan tesisin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak.

 

BAŞBAKAN İKEN GELMİŞTİ

Erdoğan, en son ilimize Başbakan iken yine Koç Şirketler Grubu’na ait olan Ford Otosan’ın Gölcük Yeniköy Fabrikası’nın açılış töreni için gelmişti. Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez kentimize ayak basacak olan Erdoğan’ın, törenin ardından 15.30’da TÜBİTAK’a geçeceği öğrenildi. Erdoğan’ın kentimize ne şekilde, hangi güzergahı kullanarak geleceği noktasında ise güvenlik nedeniyle açıklama yapılmadı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız