CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TÜPRAŞ YİNE VERGİ LİDERİ

Vergi haftası etkinlikleri kapsamında bugün düzenlenen törenle 2011 yılının vergi rekortmenlerine plaketler verildi. Rekortmenler listesinde tüpraş yine ilk sırada yer aldı. 2011 yılı vergilendirme dö

25 Şubat 2013 Saat: 17:43

Vergi haftası etkinlikleri kapsamında bugün düzenlenen törenle 2011 yılının vergi rekortmenlerine plaketler verildi. Rekortmenler listesinde tüpraş yine ilk sırada yer aldı.

2011 yılı vergilendirme döneminde en çok kurumlar ve gelir vergisi verenler için Kocaeli Vergi Dairesi başkanlığı tarafından ödül töreni düzenlendi.

Törende 2011 yılının vergi rekortmenleri olan 44 mükellefe teşekkür plaketleri verildi. Törende başta Vali Ercan Topaca olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Vergi Daire Başkan Vekili Ayhan Yaman, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ticaret odaları başkanları, Kocaeli Defterdarı Süleyman Dal ve sanayiciler katıldı.

2011 yılı verilerine göre kurumlar vergisi rekortmenler sıralamasında birinci yine Tüpraş olurken Yıldız Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş ikinci, İstanbul Gübre Sanayi A.Ş ise üçüncü sırada yer aldı. Törende konuşma yapan Kocaeli Vergi Dairesi Başkan Vekili Ayhan Yaman rekortmen firmalara teşekkür etti.

Firmalara bir teşekkür de Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan geldi.

Vali Ercan topaca ise yaptığı konuşmada ‘’İş adamlarından sürekli bir şeyler koparmak istemek yanlış eğer iş adamı vergisini tam veriyorsa ondan bir şey istemeye gerek yok. Ama şimdi ülkemizde biz istemeden yine yapıyoruz. Yine biz ya bağış, ya da okul gibi konularla yine kısmen isteğimiz oluyor. Ama vergi sitemi oturduğunda bunlara ihtiyaç duymayacağız.’’dedi.

Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi.vergi rekortmenleri protokol üyelerinden plaketlerini aldı.Vali Topaca, ilk üçte yer alan firmaların temsilcilerine üzerinde besmele yazılı olan tablo hediye etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız