FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tüpraş Yeni Bir Tesis Daha Yapıyor

Türkiye’nin en büyük sanayi yatımı olan ve Fuel Oil dönüşüm tesisini hayata geçiren Tüpraş yeni bir tesis daha kurmaya hazırlanıyor.

16 Mayıs 2015 Saat: 00:38
Tüpraş Yeni Bir Tesis Daha Yapıyor
Tüpraş Yeni Bir Tesis Daha Yapıyor

Türkiye’nin en büyük sanayi yatımı olan ve Fuel Oil dönüşüm tesisini hayata geçiren Tüpraş yeni bir tesis daha kurmaya hazırlanıyor. Tüpraş’ta inşaatı devam eden Siyah Ürün Dönüşüm Tesisi (Resid Upgrading) ve Depolama Tankları ile kurulacak Koklaştırma Ünitesi’nde Petrokok elde edilmesi planlanıyor. Bunun yanında Koklaştırma Ünitesi’ne tamamlayıcı olarak Gazlaştırma Ünitesi kurulmasına karar verildi.

Hazırlanan proje kapsamında İzmit Rafinerisi B Bölgesi (Siyah Ürün Dönüşüm Tesisi (Resid Upgrading) içerisinde Koklaştırma Ünitesine ilave olarak toplam 101.177 metrekare alan üzerinde Gazlaştırma Ünitesi kurulacak. Proje kapsamında Siyah Ürün Dönüşüm projesi ile yılda 890 bin ton petrokok yararlı ürünlere dönüştürülecek. Bununla birlikte petrokoktan sentetik doğal gaz (SNG) ya da hidrojen üretimi gerçekleştirilecek. 4 yılda tamamlanması planlan proje kapsamında inşaat işlemleri sırasında 3 bin 500 personelin, işletme aşamasında ise 250 personelin istihdam edilmesi planlanmakta.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü`nün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada, projeyle ilgili İnceleme ve Değerlendirme toplantısının 3 Haziran`da yapılacağı duyuruldu. 


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız