FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TÜPRAŞ 77 MİLYON LİRA ZARAR AÇIKLADI

Tüpraş negatif ve dalgalı seyreden petrol piyasası ile kur nedeniyle 2013 yılının ilk altı aylık dönemini 77 milyon lira Vergi Öncesi Zarar ile kapattı. Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğünden yapılan

3 Ağustos 2013 Saat: 16:36
TÜPRAŞ 77 MİLYON LİRA ZARAR AÇIKLADI
TÜPRAŞ 77 MİLYON LİRA ZARAR AÇIKLADI

Tüpraş negatif ve dalgalı seyreden petrol piyasası ile kur nedeniyle 2013 yılının ilk altı aylık dönemini 77 milyon lira 'Vergi Öncesi Zarar' ile kapattı.

Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 'Geçen yıl ilk altı aylık dönemde 527 milyon Lira düzeyinde olan vergi öncesi kar, piyasalardaki negatif seyir doğrultusunda faaliyet karında yaşanan düşüş ve kurlardaki artışa bağlı olarak ortaya çıkan 335 milyon Liralık olumsuz net kur farkı sapmasının da etkisiyle bu yıl 77 milyon Lira vergi öncesi zarara dönüşmüştür' denildi. Açıklamada, 2013 yılına varili 113 Dolar seviyesinden başlayan brent referans ham petrol fiyatının ilk çeyrek dönem sonunda 107 Dolar seviyesinden kapandığı, ekonomik zayıflığın gelişmekte olan ülkelere de sirayet etmesiyle brent hampetrol fiyatı, haziran ayı sonunda 102 Dolar seviyesine gerilediği hatırlatıldı. Açıklamada ayrıca, Kasım 2014'te üretime başlaması planlanan 2 milyar 700 milyon dolarlık Fuel Oil Dönüşüm projesine bugüne kadar 1 milyar 830 milyon dolar harcandığı bildirildi. 2013 ilk yarı sonu itibariyle projenin tamamlanmasında yüzde 77,4 gerçekleşme ile programın önünde gidilmektedir.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/08/TUPRASSSS.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız