FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.53° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

''Tüm zamanımı vekilliğe harcıyorum''

Kocaeli’yle ilgilenmediği yönünde eleştiriler alan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, “Çok soru önergesi vermekle vekilliğin değeri ölçülmez. Ben tüm zamanımı, 24 saatimi vekilliğe harcıyorum” dedi

13 Mart 2016 Saat: 18:37
''Tüm zamanımı vekilliğe harcıyorum''
''Tüm zamanımı vekilliğe harcıyorum''

Kocaeli’yle ilgilenmediği yönünde eleştiriler alan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, “Çok soru önergesi vermekle vekilliğin değeri ölçülmez. Ben tüm zamanımı, 24 saatimi vekilliğe harcıyorum” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) ilimizdeki tek milletvekili olan Saffet Sancaklı, son günlerde çalışmadığı gerekçesiyle yerel basında eleştiri oklarının hedefi olmuştu. İl Başkanı Aydın Ünlü, il yöneticileri, ilçe başkanları, kadın kolları yöneticileriyle gazetemizi ziyaret eden Sancaklı, önemli açıklamalarda bulundu. İlimizde en az soru önergesi veren muhalefet milletvekili olduğu eleştirilerini değerlendiren Sancaklı, “Milletvekilliğinin değeri soru önergeleriyle ölçülmemelidir. Diğer yandan bakarsanız ben 44 tane araştırma önergesi verdim. O zaman ilk sırada ben varım. Ben 24 saatimi vekilliğe harcıyorum” dedi.

 

MAALESEF BİR MİLLETVEKİLİYİM

MHP’nin 40 vekili olduğunu buna karşı ise 81 ilde çalışma yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Sancaklı, “Biz bu sayıyla Türkiye geneline yetişmek zorundayız. 550 vekilin içinde milli sporcu tek ben varım. Spor alanında çalışma yapmam lazım. Balkan Türkleriyle ilgili çalışmalar yapmam lazım. Her vekile yurtdışında iki ülke verilirken bana 6 ülke verildi. Haftanın 4 günü Ankara’da olmamız gerekiyor. Bir günü yola sayarsanız iki gün kalıyor. Bu iki gün de Kocaeli’yle ilgili ziyaretler ve çalışmalar yapıyoruz. Maalesef partimizin Kocaeli’de bir milletvekili var” dedi.

 

İSTESEM GÜNDE 35 ÖNERGE VERİRİM

Vekillerin verdiği soru önergelerine bakarak bir değerlendirme yapmanın doğru olmadığından yakınan Sancaklı, “Grup Başkan Vekilimiz Oktay Vural, ilk zamanlarda bize fazla soru önergesi vermememizi söyledi. Çünkü bakanlara 20 dakika cevap hakkı doğuyor. Bir dakikada cevap verip geri kalan zamanda propaganda yapıyorlar. Önerge veriyorsunuz üç ay sonra cevap geliyor. İstesem günde 35 soru önergesi yazarım. Çok soru önergesi vermekle vekilliğin değeri ölçülmez. Diğer yandan bakarsak 44 tane araştırma önergesi vermişim. O zaman otomatikman ben ilk sıradayım. Bu değerlendirme tarzı yanlıştır” ifadelerine yer verdi.

 

BU HAREKETİ DOĞRU BULMUYORUM

Kurultay süreci mahkemeye taşınan MHP’deki durumu da değerlendiren Saffet Sancaklı, “Ben bu hareketi doğru bulmuyorum. Normal kongre sürecinde tüm ülkücülerin göreve talip olma hakkı vardır. Bana fikrimi sorduklarında bu hareketin doğru olmadığını ilettim. Halen de aynı fikirdeyim. Karar 8 Nisan’da çıkacaktır. Karar çıktığında her şeyi konuşuruz. 8 Nisan’ı bekliyoruz. Yargıya taşınmış bir konuyla alakalı hukuka saygımızdan ötürü fazla bir şey söylemeyi doğru bulmuyoruz” şeklinde konuştu.

 

GARO PAYLAN’LA MAÇ İZLEMEDİM

Ulusal basında HDP Milletvekili Garo Paylan’la birlikte maç izlediğine dair fotoğrafları yayımlanan Sancaklı, bu konuyla ilgili, “O gün Fenerbahçe’ni maçı vardı. Biz boş zamanlarda muhalefet kulisine gidiyoruz. Buraya da CHP, MHP ve HDP milletvekilleri geliyor. Biz bu insanlarla içerde 10-15 saat zaten yan yanayız. Bu MHP’nin istediği bir şey değildi. Ben maç izlemeye otururken Garo Paylan geldi, yanıma oturdu. Sonra ben yer değiştirdim. O arada oradan bir kişi fotoğraf çekip yayımlamış. Ben oradayken fotoğraf internet sitelerine düştü. Ben de sinirlendim çıktım oradan. Olay bundan ibaret” dedi.

 

10 NİSAN’DA BİN ÜYEYE ROZET

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü de ziyarette bazı değerlendirmeler yaptı. Ünlü, “Bizim gündemimizde kurultay yok. Biz teşkilat olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdi il il gezip miting yapanları görüyoruz. Bunların hiçbiri seçimlerde ortada yoktu. Şimdilik gezsinler bakalım. 10 Nisan’da Sabancı Kültür Merkezi’nde MHP, bin yeni üyeye rozet takma töreni düzenleyecek. Biz bu işlerle uğraşıyor, hareketimizi güçlü kılmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız