CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TÜİK HEYETİ İZAYDAŞ'I GEZDİ

İZAYDAŞ’ı ziyaret eden Türkiye İstatistik Kurumu uzmanları, kurumun çalışmalarını detaylı bir şekilde öğrenebilmek amacıyla çok sayıda soru yöneltti. Sorulara İZAYDAŞ Çevre Yönetim Sistemleri Sorumlus

28 Şubat 2013 Saat: 15:28
TÜİK HEYETİ İZAYDAŞ'I GEZDİ
TÜİK HEYETİ İZAYDAŞ'I GEZDİ

İZAYDAŞ’ı ziyaret eden Türkiye İstatistik Kurumu uzmanları, kurumun çalışmalarını detaylı bir şekilde öğrenebilmek amacıyla çok sayıda soru yöneltti. Sorulara İZAYDAŞ Çevre Yönetim Sistemleri Sorumlusu Aysun Saraç yanıt verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ’a ülkenin dört bir yanından ziyaretçi gelmeye devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu Çevre, Enerji ve Ulaştırma İstatistikleri Dairesi Başkanlığı öncülüğünde çeşitli illerden gelen TÜİK uzmanları, İZAYDAŞ’ı ziyaret etti.

Türkiye’de çevre ve enerji istatistikleri kapsamında tüm verileri takip eden 35 kişilik heyet, İZAYDAŞ’ın çalışmalarına yoğun ilgi gösterdi.

TÜİK Çevre Enerji ve Ulaştırma İstatistikleri Daire Başkanı Sebahattin Sarı ile Kocaeli Bölge Müdür Vekili İbrahim Esenkar’ın da hazır bulunduğu ziyaret programı, yapılan sunumla başladı. İZAYDAŞ Çevre Yönetim Sistemleri Sorumlusu Aysun Saraç, tesisin çalışma sistemi ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında misafirlere detaylı bilgiler verirken, TÜİK heyetinin yoğun teknik soruları dikkat çekti.

TÜİK Çevre, Enerji ve Ulaştırma İstatistikleri Daire Başkanı Sebahattin Sarı, kurum olarak birçok istatistikleri topladıklarını, çevre istatistikleri kapsamında da atık bertarafı ve geri kazanım tesisleri ile ilgili bir çalışma gerçekleştirdiklerini kaydetti.

1.5 saati aşan sunumun ardından ise tesis turuna geçildi. TÜİK heyeti, İZAYDAŞ’ın depolama alanları, yakma tesisi, biyogaz ve çöp gazından elektrik üreten tesisi de yerinde görerek yetkililerden bilgi aldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız