FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu25° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TSK'nın İradesi Bizim Başarımızdır

İzmit’te konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Çözüm sürecine karşı duruş gösteren tek parti bizdik. Şimdi TSK, Vatan Partisi’nin o günlerde gösterdiği iradeyi gösteriyor. TSK’nın bu başarısı Vatan Partisi’ni

25 Ekim 2015 Saat: 22:03
TSK'nın İradesi Bizim Başarımızdır
TSK'nın İradesi Bizim Başarımızdır

İzmit’te konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Çözüm sürecine karşı duruş gösteren tek parti bizdik. Şimdi TSK, Vatan Partisi’nin o günlerde gösterdiği iradeyi gösteriyor. TSK’nın bu başarısı Vatan Partisi’nin başarısıdır” dedi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin il örgütünün Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlediği konferansa katıldı. Düzenlenen konferansa Genel Başkan Doğu Perinçek’in yanı sıra Vatan Partisi İl Başkanı Vedat Olguntürk, Kocaeli Milletvekili adayları, Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı, ADD Derince Şube Başkanı Sefa Karahasan ve partililer katıldı. Konferansta konuşan Doğu Perinçek, “TSK’nın PKK karşısında kazandığı başarıların sebebi Vatan Partisi’dir” dedi.


TÜRKİYE’NİN YANSIMASI
Ülkenin içinde bulunduğu durumun İzmit’in yakın tarihine bakılarak rahat bir şekilde analiz edilebileceğini ifade eden Doğu Perinçek, “İzmit’in yakın tarihinde yaşananlar aslında ülkenin durumunu çok iyi özetliyor. Ülkemizi üreten bir ekonomiden kopardılar. Tüketen bir üretime geçtiler. İzmit’te de fabrikaları sattılar. Cumhuriyet ve üreten ekonomiyle bağlarımızı koparmaya çalıştılar. Ülkeyi borçlandırdılar. O borcu da üreterek değil kanla ödüyoruz. Ya bu böyle gidecek ya da bu düzeni değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.


ÇÖZÜM SÜRECİNE KARŞIYIZ
Çözüm sürecine en başından beri karşı olduklarının da altını çizen Doğu Perinçek, “24 Temmuz itibarı ile PKK’nın beli kırıldı. Adeta TSK, PKK’nın inlerine giriyor. PKK’nın yaptığı her şey kurduğu tüm düzenler yok ediliyor. PKK, açtığı hendeklerde boğulacak. En başında çözüm süreci dendiğinde, demokratik açılım dendiğinde biz bu sorunun böyle çözülemeyeceğini söyledik. Tek duruş gösteren parti bizdik. Şimdi TSK, Vatan Partisi’nin o günlerde gösterdiği iradeyi gösteriyor. TSK’nın bu başarısı Vatan Partisi’nin başarısıdır” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız