FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TSK’DAN FLAŞ AÇIKLAMA

GÜNER’İN EMEKLİLİK İSTEMİ KABUL EDİLDİ! Genelkurmay Başkanlığı, son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanı Oramiral Nusret Günerin emeklilik isteminin kabul edildiğini bildirdi. Genelku

28 Ocak 2013 Saat: 12:26
TSK’DAN FLAŞ AÇIKLAMA
TSK’DAN FLAŞ AÇIKLAMA

GÜNER’İN EMEKLİLİK İSTEMİ KABUL EDİLDİ!

Genelkurmay Başkanlığı, 'son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner'in emeklilik isteminin kabul edildiğini' bildirdi.

Genelkurmay, Yüksek Askeri Şura'nın Ağustos ayındaki toplantısında Deniz Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Oramiral Nusret Güner'in Donanma Komutanlığı'ndan istifasıyla ilgili açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı, www.tsk.tr internet sitesinden yaptığı açıklamada; 'son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner'in emeklilik isteminin kabul edildiğini' bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ''Devletimizin stratejik, yüce milletimizin en güvendiği, dünyada ve bölgesinde saygın bir kuruluş olma sorumluluğunun idraki içinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri; teşkilatımız ile ilgili konuların tarafımızdan medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmamaktadır'' ifadelerine yer verildi.

Oramiral Nusret Güner ve 16 yaşındaki kızı ile ilgili haberlere üzüldüğünü belirten anne Fatma Güner, "iddianameye kızımın adını yazanların çocuğu yok mu?" diye sordu.Anne Güner, eşinin istifasında bu yaşananların da etkili olduğu mesajını verdi.Fatma Güner, "son dönemde pek çok üzücü olay yaşandı.Eşim de bunlar düzeltilemediği için istifaya karar verdi" dedi.
Güner'in istifasının Gölcük'te arama yapan cumhuriyet savcısına kravat hediye edilmesi olayıyla ilgili olduğu iddialarına da yine eşi yanıt verdi.Fatma Güner, "istifanın bu olayla kesinlikle bir ilgisi yok" diye konuştu.

2012'nin TSK'dan kendi isteğiyle ayrılan subay sayısı açısından son 4 yılın rekoru olduğu ortaya çıktı.2012'de TSK'dan 1067 subay kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.232 subay ise kadrosuzluktan emekli edildi.2009'da 903, 2010'da 374, 2011'de ise 843 subay kendi isteğiyle emekli edildi.Yine geçtiğimiz yıl TSK'dan 6 general/amiral kendi isteğiyle 55 general/amiral ise kadrosuzluktan emekli oldu.Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner'in istifa etmesinin ardından TSK'daki orgeneral/oramiral sayısı 14'ten 13'e indi.Halen YAŞ üyesi olan orgeneraller Bilgin Balanlı ve Nusret Taşdeler'in tutuklu olması nedeniyle fiili olarak TSK üst kademesi "or" seviyesinde 11 kişi kaldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız