CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.57° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TRAMVAY ihalesi bugün…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yaşanan sıkıntılar nedeniyle başta çok eleştirilen, ancak ilerleyen sürede benimsenen İzmit tramvayı Akçaray’ın hattını uzatma konusundaki ikinci etap ihalesini bugün yapıyor.

7 Aralık 2017 Saat: 09:28
TRAMVAY ihalesi bugün…
TRAMVAY ihalesi bugün…

Sekapark-Plajyolu arasındaki 2.2 kilometrelik güzergahın ihalesi saat 11.00’de gerçekleşecek. Akçaray Tramvay hattının doğuya doğru uzatılmasıyla ilgili ihale, iki aşamalı gerçekleyecek. İlk etapta Seka Devlet Hastanesi Okullar Bölgesini kapsayan 1600 metrelik bölüm yapılacak. Bu etabın yer tesliminden itibaren 300 günde tamamlanması öngörülüyor. Burası tamamlandığında hastane ile Elginkan ve Dereli okulları ile eski cezaevi bölgesindeki okullar kampüsüne öğrencilerin ulaşımı kolaylaşacak.
SONRA PLAJYOLU
Tramvay projesinde, ikinci aşamayla güzergah Plajyolu’na kadar uzayacak. Bu çalışmanın da 240 günde tamamlanması öngörülüyor. Ancak, Plajyolu’nun alt kısmında oturan, yaklaşık 1000 hanenin bulunduğu bölgede yaşayanlar, kendilerinin de bu tramvayı kullanabilmeleri için bir formül üretilmesini istiyor, projede bu talebe de yer verilmesini istiyor.
4 YENİ İSTASYON
Akçaray Tramvayının yapılacak bu 2.2 kilometrelik yeni güzergahıyla toplam uzunluk 22 kilometreye ulaşacak. Yeni istasyonlar Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu olarak belirlendi. Tramvayın batı bölgesine yapılması planlanan etabında ise, ulaşımın Alikahya bölgesinde yeni yapılan stadyuma kadar uzatılması yer alıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız