CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.07° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TRAMVAY hattı uzuyor…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yaşanan sıkıntılar nedeniyle başta çok eleştirilen, ancak ilerleyen sürede benimsenen İzmit tramvayı Akçaray’ın hattını uzatma konusundaki ikinci etap ihalesini bugün yapıldı.

7 Aralık 2017 Saat: 12:26
TRAMVAY hattı uzuyor…
TRAMVAY hattı uzuyor…

Sekapark-Plajyolu arasındaki 2.2 kilometrelik güzergahın ihalesi saat 11.00’de gerçekleşti. Muhammen bedeli 20 milyon 657 bin 308 lira olan ihalede 3 firmadan teklif geldi. En düşük 21 milyon 271 bin 175 TL ile teklif Emre Ray Enerji İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş'den geldi. Diğer teklier şöyle: Ens Metro Yapı A.Ş.+ Best Tasarım İnşaat A.Ş. 32 milyon 869 bin TL, Metroray İnşaat Elektromekanik San. ve Tic. A.Ş. 34 milyon 869 bin 218 TL.
ÖNCE OKULLAR BÖLGESİ
Akçaray Tramvay hattının batıya doğru uzatılmasıyla ilgili ihale, iki aşamalı gerçekleşecek. İlk etapta Seka Devlet Hastanesi-Okullar Bölgesini kapsayan 1600 metrelik bölüm yapılacak. Bu etabın yer tesliminden itibaren 300 günde tamamlanması öngörülüyor. Burası tamamlandığında hastane ile Elginkan ve Dereli okulları ile eski cezaevi bölgesindeki okullar kampüsüne öğrencilerin ulaşımı kolaylaşacak.
SONRA PLAJYOLU ...
Tramvay projesinde, ikinci aşamayla güzergah Plajyolu’na kadar uzayacak. Bu çalışmanın da 240 günde tamamlanması öngörülüyor. Ancak, Plajyolu’nun alt kısmında oturan, yaklaşık 1000 hanenin bulunduğu bölgede yaşayanlar, kendilerinin de bu tramvayı kullanabilmeleri için bir formül üretilmesini istiyor, projede bu talebe de yer verilmesini istiyor.
4 YENİ İSTASYON
Akçaray Tramvayının yapılacak bu 2.2 kilometrelik yeni güzergahıyla toplam uzunluk 22 kilometreye ulaşacak. Yeni istasyonlar Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu olarak belirlendi. Tramvayın batı bölgesine yapılması planlanan etabında ise, ulaşımın Alikahya bölgesinde yeni yapılan stadyuma kadar uzatılması yer alıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız