FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.94° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Toplu taşımada hafif raylı sistem

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Ana Planı kapsamında yapacağı toplu taşımada 32 kilometrelik hafif raylı sistem için ihale gerçekleştirdi.İhaleye 5 firma teklif verdi.İhaleyi kazanan firma ise p

12 Aralık 2013 Saat: 10:03
Toplu taşımada hafif raylı sistem
Toplu taşımada hafif raylı sistem

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Ana Planı kapsamında yapacağı toplu taşımada 32 kilometrelik hafif raylı sistem için ihale gerçekleştirdi.İhaleye 5 firma teklif verdi.İhaleyi kazanan firma ise projeyi 300 iş günü içerisinde bitirip telim edecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Ana Planı kapsamında dev projelerini hayata geçirmek için düğmeye bastı. Bu kapsamda planın ana omurgasını oluşturan Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem Hattı’nın proje ve etütlerinin hazırlanması için ihale gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen ihaleye beş firma teklif verdi.İngiliz, İtalyan ve İspanyol firmaların da katılım göstermesi, projenin yüksek standardını gözler önüne serdi. Bu firmalar arasından en az üç tanesinin yeterliliği durumunda ihale geçerli sayılıp ikinci aşama gerçekleştirilecek.Bu aşamada da ilan süresi 40 gün olacak.İhaleyi kazanan yüklenici firma 300 günde işi bitirip teslim edecek. Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem Hattı, Büyükşehir’in Ulaşım Ana Planı kapsamında öncelikli olarak belirlediği Körfez Atalar Mahallesi ile Cengiz Topel Havaalanı arasındaki 32 kilometrelik güzergahta hayata geçirilecek. Yine bu iş kapsamında transfer merkezleri de projelendirilecek.Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığı kontrolünde yürütülecek projenin diğer etapları ise Gebze, Umuttepe ve Kocaeli’nin güney hattında uygulanacak.Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Ana Planı’nın bir parçası olan tramway projesini de hafif raylı sisteme entegre olarak İzmit kent merkezinde projelendirecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız