FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.54° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Toki'de İlk Kazma Vuruluyor

Kandıra Belediyesinin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile birlikte Orhan Mahallesi hindi çiftliği bölgesinde yapımı planlanan 206 konuttan oluşan proje yapımında ilk kazma vuruluyor.

2 Mart 2016 Saat: 14:19
Toki'de İlk Kazma Vuruluyor
Toki'de İlk Kazma Vuruluyor

Kandıra Belediyesinin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile birlikte Orhan Mahallesi hindi çiftliği bölgesinde yapımı planlanan 206 konuttan oluşan proje yapımında ilk kazma vuruluyor.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra’nın Orhan Mahallesi’nde eski hindi üretim tesisinin yerine kurulacak olan Kandıra Toplu Konut projesinde adımların hızlandığını ifade etti. Vatandaşların ilgiyle takip ettiği TOKİ projesi, 10 dönüm ticaret alanı ve 39 dönüm park alanıyla öne çıkıyor. Mahalle konseptinde projelendirilen yerleşim planında konutlar bölgenin yöresel mimari dokusu örnek alınarak yapılacak."Tasarımı, pencerelerin boyutları, kat silmeleri, zemin kata kadar bölgeye has taş kaplaması gibi yöresel mimari unsurlar örnek alınarak gerçekleştirilecek" diyen Başkan Ünal Köken, mahalle konseptinde projelendirilen yerleşim planında, binaların konumları ve yükseklikleri, yollar ve peyzaj alanları bu kapsamda düzenlendiğini ifade etti.

        

İLK VE ORTA OKUL

Proje kapsamında 206 konut ve 1 ticaret merkeziyle birlikte su deposu da inşa edilecek. Proje tamamlandıktan sonra bölgede ilk ve orta okul da kurulacak. "Ev hayali kuran vatandaşımızın hayali gerçek olacak" diyen Başkan Köken, 272 konutluk TOKİ projesi ile de emeklilerin ev sahibi yapılacağını ifade etti.

 

BAŞVURULAR 14 MART'TA

TOKİ tarafından Kandıra’ya yapılacak Emeklilik Konut Projesi’nde başvurular 14 Mart’ta başlayacak. Başvurular; Türkiye Halk Bankası’nın Kocaeli'deki yetkili tüm şubelerince, 14 Mart–31 Mart 2016 tarihleri arasında başlayacak olup, konuyla ilgili www.toki.gov.tr adresinden ayrıca 444 8654 numaralı Toplu Konut idaresi telefonlarından ve Kandıra Belediyesi Beyaz Masa Biriminden bilgi alınabilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız