FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.21° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Toker: İstifa edelim, başarısız olduk

İstifa edelim, başarısız olduk

15 Ağustos 2014 Saat: 13:48
Toker: İstifa edelim, başarısız olduk
Toker: İstifa edelim, başarısız olduk

10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortaya çıkan sonuçlar üzerine, ilimizde CHP içindeki muhalefetin sözcüsü konumuna kendisini getirmeyi başaran Bekirpaşa Belediyesi eski Başkanı Fikret Toker, bir süredir yerel medyada yaptığı çıkışların ardından parti binasında basın toplantısı düzenledi ve içini döktü.

İl başkanı Yalçın Kuşkan’ın onuru ile, CHP İl binasında basın toplantısı yapan Toker’in konuşmalarını, zaman zaman bazı partililer kesmeye çalıştı. Ancak Toker,  açıklamalarını kesintisiz sürdürdü, kendisine sataşanlarla polemiğe girmedin CHP Kocaeli örgütünü yerden yere vurdu.

KUŞKAN’IN SÖZLERİNE İÇERLEMİŞ

Fikret Toker konuşmasının girişinde 38 yıldan beri CHP’nin içinde olduğunu, hiç zik-zak yapmadan partisine hizmet için çalıştığını, son yıllarda CHP’nin girdiği bütün seçimlerde başarısız sonuçlar almasından da etkilendiğini anlattı. Fikret Toker, “Ortada başarısızlık vardır. Bunun nedenlerini kavga etmeden kendi içimizde aramamız gerekir” dedi. Toker, il Başkanı Kuşkan’ın kendisine yönelik “Açıklamalarını önemsemiyorum” şeklindeki sözlerine çok içerlediğini de belirterek şöyle konuştu:

3 PUAN ALTINDA OY ALMAK BAŞARISIZLIKTIR

“İl Başkanı partilileri önemsemezse iyi sonuçlar alınamaz. Kuşkan bizim il başkanımızdır. Yapılan eleştirileri dikkate almalı, bu eleştirilerden faydalanmalıdır. Danışma toplantıları yapalım, konuşalım. Bu başarısızlığı durdurmalıyız. Kötü sonuçlar aldığımızı kabullenmeliyiz. Türkiye ortalamasının 3 puan altında oy almak başarısızlıktır. 30 Mart’ın 13-0’ını konuşmalıydık. Kimse bu sonuçların arkasına saklanamaz.” Kendisinin 2009’da aday olarak seçim kaybettiğinde parti içinde yerden yere vurulduğunu, bütün eleştirilere sabır gösterdiğini söyleyen Fikret Toker şöyle devam etti:

AKP MİTİNGİNE KAÇ KİŞİNİN KATILDIĞI İLE İLGİLENİYOR

“Cumhurbaşkanlığı seçimleri, örgütün neredeyse hiç çalışmadığı seçim olmuştur. Genel Merkezimizin çatı adayı Ekmeleddin Bey’i kabullendim. Ama partimiz çatı adayı için seferber olmadı. Kadınlar, gençler kendi imkanları ile çalıştılar, broşür dağıttılar. CHP İl Başkanı, AKP mitingine kaç kişinin katıldığı ile ilgileniyor. Oysa CHP İl Başkanı miting günü İzmit’te yaşanan sıkıntıları gündeme getirmeliydi. CHP olarak sandıklarda iyiydik. MHP’den kimse yoktu. Kuşkan, bu partinin il başkanıdır, komutanıdır. Partililerle seçim sonuçlarını konuşmalıdır. Aksi halde bir sonraki seçimlerde yine aynı şeyleri konuşuyor olacağız. Ben seçimlerde partim için, adaylarımız için çalıştım.  Yerel seçimlerin ardından 6 ilçe yönetimi kendisini gözden geçirdi. İl Başkanı ve diğer 6 ilçe de durumunu gözden geçirmelidir: Seçim sonuçları hakkında hesap vermelidir. 13-0’dan sadece İzmit ilçe sorumlu değildir. Diğer ilçeler de sorumludur. İl Başkanı yerel seçimlerden sonra çıkıp, başarısız olduk diyebilmeliydi. Birileri, tartışmalarımızı kavga olarak nitelendirebilir. Biz, partimizin daha iyi sonuçlar alması için konuşmalıyız, tartışmalıyız” Fikret Toker, İl Başkanı Yalçın Kuşkan’a iki yıl önce  sandığa gitmeyen partililere yönelik bir çalışma ile ilgili proje sunduğunu da söyledi,  bu talebinin rafa kaldırıldığını anlattı. Toker, “Parti için çalışmayanların, bugün Genel Başkanın istifasını istemeye hakkı yoktur. Ben il başkanlığına da talip değilim” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız