CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur8.47° C / 9° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TIR DOLUSU TELEVİZYONU ÇALANLAR YAKALANDI

Çalıştığı nakliyat firmasının taşımacılığını yaptığı elektronik mağazasına ait 496 adet LCD LED TV’yi çalarak kayıplara karışan şoför ile ona yardımcı olan bir şahıs ve çalıntı malı alıp sattığı tespi

4 Mart 2013 Saat: 17:46
TIR DOLUSU TELEVİZYONU ÇALANLAR YAKALANDI
TIR DOLUSU TELEVİZYONU ÇALANLAR YAKALANDI

Çalıştığı nakliyat firmasının taşımacılığını yaptığı elektronik mağazasına ait 496 adet LCD LED TV’yi çalarak kayıplara karışan şoför ile ona yardımcı olan bir şahıs ve çalıntı malı alıp sattığı tespit edilen bir spot eşya mağazasının sahibi yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere ve iddialara göre; Bir elektronik mağazasının taşıma işini alan uluslar arası nakliyat şirketi, hizmet alımı yaparak işi bir başka nakliyat firmasına verdi. Nakliyat firmasında henüz 1 haftalık şoför olan Ozan C(37) isimli şahıs, Çayırova’da ki depodan aldığı ilk parti yükünü mağazalara teslim etti. Ancak ikinci defa ana depodan mağazalara dağıtlmak üzere aldığı 496 adet LCD LED TV ile ortalıklardan kayboldu. 13 Aralık 2012 tarihinden bu yana aranan şoförün ilk önce boşaltarak terk ettiği nakliyat firmasına ait TIR’ı bulundu. Polis yaptığı sıkı takip sonucu şoför Ozan C ile birlikte kendisine yardımcı olan Şener K(34) ve çalıntı malları alarak sattığı iddia edilen Mustafa B(38) isimli şahısları yakaladı.

İNTERNETTE SATIYORLARDI
İddialara göre operasyon şu şekilde gelişti. Ozan C. yüklediği eşyalar ile kayboldu. Bir süre sonra kullandığı TIR’ı İstanbul Erenköy’de boşaltılmış bir halde bulundu. Şoför’ün eve gitmediği belirlenince polis harekete geçti. İstanbul ve çevre illerde çalınan televizyonlarla ilgili spot eşya mağazalarında araştırma yapıldı. Şoför Ozan C ile arkadaşı olan Şener K’nın bu sırada internette televizyonları değerinin altında satışa çıkardığı tespit edildi. Ardından İstanbul Fatih İlçesinde spot eşya mağazası ve deposu bulunan Mustafa B. isimli şahısın elindeki televizyonları değerinin çok altında sattığı belirlendi.

TELEVİZYONLARIN 350’Sİ BULUNDU

Polis alıcı kılığında 10 televizyon alacağını söyleyerek Spotçu Mustafa B ile görüştü. Televizyonları alırken şâhısı gözaltına alıp sorguladı. Televizyonu aldığı kişilerden Pazartesi günü yeni bir sevkiyatın olacağını söyledi. Yeni sevkiyat yapılırken Ozan C ile Şener K 100 adet televizyon ile gözaltına alındı. Şahısların yapılan sorguda kalan diğer televizyonları İstanbul Sancaktepe’de tuttukları belirlendi. Polis düzenlediği operasyon ile depodaki televizyonları elegeçirdi. Toplam’da 350 adet televizyon elegeçirildi. Diğer televizyonları ise şahıslar tarafından sattıkları öğrenildi. İfadeleri alınan şahıslar adli merciilere sevk edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız